Казанда өченче хезмәт семестрның тантаналы ачу үтте

2018 елның 13 июне, чәршәмбе

12 июньдә 13:00 сәгатьтә «Казан» Гаилә үзәгендә Татарстан хезмәт отрядларның өченче хезмәт семестрның тантаналы ачу үтте

Тантаналы ачуда ТР Премьер-министры урынбасары Ләйлә Фазлыева катнашты. Студентлар отрядлары анын куллардан «Целина-2018»га юллама алдылар.

Хәзерге заман яшьләренең Хезмәт тәрбияләү Татарстан Республикасында дәүләт яшьләр сәясәтен мөһим элементларын берсе булып тора. Бүген ул – студентларның хезмәт отрядлары хәрәкәтенең уңышлы үстерү. Аңа 10 меңнән артык кеше керә.

Җәйге чорда балалар икътисадның төрле тармакларында бөтенроссия һәм республика проектларының гамәлгә ашыру вакытында җәлеп ителәчәк. Бу төзелеш, авыл һәм урман хуҗалыгы, мәгариф, медицина, пассажирлар йөртүе, энергетика, юл төзелеше һәм башкалар.