Казанда ат спорты буенча ТР Кубогы тәмамланды

2018 елның 24 сентябре, дүшәмбе

17-20 сентябрь көннәрендә Казанда ат спорты буенча Татарстан Республикасы Кубогы ярышлары узды.

Ярышларда Татарстан Республикасыннан, Башкортостан Республикасыннан, Чуваш Республикасыннан, Ульяновск өлкәсеннән, Самара өлкәсеннән, Марий Эл Республикасыннан һәм Коми Республикасыннан 34 команда (130 катнашучы, 125 ат) катнашты.

Милена Пицикова «юниорлар һәм юниоркалар» категориясендә 110 см биеклектәге маршрутта Хольтей кушаматлы атта 3 нче урынны алды. 4 ел яшь атлар өчен маршрутларда атта икенче дөрес спортчы ике тапкыр 1 нче урынны һәм бер тапкыр 2 нче урынны алды.

5 яшьлек яшь атлар өчен маршрутларда Рефлекс һәм Форд кушаматлы атларда Айгөл Насыйбуллина җиңүче һәм призер булды. Беренче көнне Айгөл Насыйбуллина Рефлекста – 2, Фордда – 3, икенче көнне Рефлекста – 1, Фордда-3, өченче көнне-3 урын алды.

Малайлар һәм кызлар арасында шәхси зачетта Елизавета Маркелова Тайна кушаматлы атта ике тапкыр беренче һәм бер тапкыр икенче булды. Гущина Аделина Ода Хайди кушаматлы атта 1 һәм 3 урынны алды. Анастасия Ананьева атта Пируэт кушаматлы "Предварительный приз" программасында 2 нче булды. Балалар.» Дарья Кузнецова атта Эбро «команда бүләге» программасында икенче урынны алды.

Егетләр һәм кызлар арасында чыгыш ясау буенча команда зачетында икенче урынны Эбро кушаматлы атта Софья Боярина, примет кушаматлы атта Жанна Ренкова, Монреаль кушаматлы атта Дарья Самойлова алды. Жанна Ренкова әлеге ярышларда 2 спорт разряды башкарды.

Яшүсмер кызлар Анна Фокеева Холлидия кушаматлы атта шәхси призда «бронза» яулады. Яшүсмер кызлар «Команда бүләге. Яшүсмерләр» һәм «Беренчел призга. Яшүсмерләр».

«6 яшьлек атлар өчен алдан йөрү» программасында Анастасия Романова Даенче кушаматлы атта Анастасия Романова җиңүче булды, икенче урынны Лилия Ильянова яулады.