Казанда Бадминтон буенча Россия Кубогы финалы узачак – ПОДА белән затлар спорты

2018 елның 15 ноябре, пәнҗешәмбе

18-20 ноябрьдә Казанның Бадминтон үзәгендә (Оренбург тракты, 99) бадминтон буенча Россия Кубогы финалы узачак.

Ярышлар BWF функциональ классификациясе системасы нигезендә (Дөнья бадминтон федерациясе) Спорт классларында үткәрелә: WH1, WH2, Ы3, SL3, SL4, SU5, SS6.

Турнирда Мәскәү, Санкт-Петербург, Приморье крае, Башкортостан Республикасы, Мәскәү, Архангельск, Саратов, Самара, Свердловск, Омск, Псков өлкәләреннән, Забайкаль краеннан 50 дән артык спортчы катнашачак.

Татарстан Республикасы командасы составында Россия чемпионнары Олег Донцов һәм Павел Куликов, шулай ук Казан, Буа, Кама Тамагы районнары спортчылары чыгыш ясаячак.

Шулай ук ярышлар кысаларында 17-19 ноябрьдә Россия Паралимпия комитеты һәм Бөтенроссия спорт федерациясе «терәк-хәрәкәт аппараты зарарланган затларның спорт бадминтонында спорт-функциональ классификациясе»темасына классификаторлар әзерләү буенча Бөтенроссия семинары уздыра.

Ярышлар программасы

18 ноябрь

10: 00

Ир-атлар арасында ялгыз разряд, SL3, SL4 спорт класслары, төркемнәрдә уеннар, финал ¼

Хатын-кызлар ялгыз разряд, SL3, SL4 спорт сыйныфлары, төркемнәрдә уеннар;

Ир-атлар арасында ялгыз разряд, SU5 спорт классы, финал;

Хатын-кызлар ялгыз разряд, спорт класс SU5, финал;

Ир-атлар арасында ялгыз разряд, SS6 спорт классы, төркемдә уеннар.

Хатын-кызлар ялгыз разряд, SS6 спорт классы, финал.

15: 00

Ир-атлар арасында ялгыз разряд, WH1, WH2 спорт сыйныфлары, төркемнәрдә уеннар, финал ¼ ;

Хатын-кызлар ялгыз разряд, WH1, WH2 спорт сыйныфлары, төркемнәрдә уеннар;

Катнаш парлы разряд, SL3-SU5, WH1-WH2 спорт сыйныфлары, төркемнәрдә уеннар, 1 тур.

19 ноябрь

10: 00

Катнаш парлы разряд: WH1-WH2 спорт классы, төркемнәрдә уеннар, 2-3 тур, финал; SLA3-SU5 спорт классы, төркемнәрдә уеннар, 2-3 тур, финал ¼ ;

Катнаш парлы разряд, SS6 спорт классы, финал.

14: 00

Ир-атлар парлы разряд спорт классы WH1-WH2, SLO3-SL4, SU5, төркемнәрдә уеннар

Хатын-кызлар парлы разряд спорт классы WH1-WH2, SLO3-SU5, төркемнәрдә уеннар

Парлы разряд, SS6 спорт классы, финал.

20 ноябрь

10: 00

Ярымфинал һәм финал матчлары (расписание өстәмә рәвештә игълан ителәчәк)

Җиңүчеләрне һәм призерларны бүләкләү.