Кайгыгызны уртаклашабыз

2018 елның 7 декабре, җомга

2018 елның 7 нче декабрендә Бадминтон үзәгендә (Казан) ярышлар уздыру вакытында бәхетсезлек очрагы теркәлгән.

2018 елның 7 декабрендә Казан шәһәренең Бадминтон үзәгендә Татарстан Республикасы муниципаль хезмәткәрләре Спартакиадасы кысаларында бадминтон буенча ярышлар вакытында Татарстан Республикасы Арча муниципаль районы Утар Аты авыл җирлеге башлыгы Гайнуллин Илгиз Ильяс улы үзен начар хис итте.

Ярышларны үткәрү объектында «кичектергесез медицина ярдәме үзәге» ҖЧҖ бригадасы кизү торды («Казан кичектергесез хезмәте»). Якынча мәгълүмат буенча, бу хәл йөрәк-кан тамырлары системасы эшенә бәйле рәвештә килеп чыккан. Объектка ашыгыч медицина ярдәме бригадасы электроимпульс терапиясен күрсәтү өчен махсус җиһазлар белән чакырылды.

Гайнуллинга и. И. урында ашыгыч медицина ярдәме күрсәтелде, шуннан соң ул операция тыкшынуы өчен Республика клиник хастаханәсенә җибәрелде. Хастаханәдә табиблар үлем нәтиҗәләрен билгеләделәр.

Ярышларда катнашуга Гайнуллин И. И. табиб допуск медицина учреждениесе белән гариза нигезендә кертелде.

Бадминтон буенча ярышлар гамәлдән чыгарылды.

Татарстан Республикасы спорт министрлыгы Илгиз Ильяс улы Гайнуллинның туганнары һәм якыннарының тирән кайгысын уртаклаша.