Бөгелмәдә кышкы спорт сезоны ачылачак

2018 елның 14 декабре, җомга

15 декабрьдә Бөгелмәдә Бөгелмә муниципаль районының «Чаңгы базасы» спорт-сәламәтләндерү комплексы территориясендә кышкы спорт сезоны ачылу кысаларында чаңгы эстафетасы узачак.

Ярышлар программасы:

- 09.30 сәгать. - катнашучыларны теркәү;

- Сәгать 10.00. - парад-ачылыш;

- 10.30 Сәгать. - хатын-кызлар Эстафетасы старты;

- 11.30 Сәгать. - ирләр Эстафетасы старты.

Ярышларда катнашу өчен бер оешмадан бер һәм аннан да күбрәк команда катнаша ала. Зачетка бер команданың иң яхшы нәтиҗәсе бара. Икенче команданың катнашуы конкурстан тыш узачак.

Ярышларда катнашучының күкрәк номеры булу мәҗбүри шарт булып тора, ул оешма тарафыннан беркетелгән старт номеры күрсәтелеп тора.

Моннан тыш, 15 декабрьдә, Кышкы сезонны ачу кысаларында, «чаңгы базасы» территориясендә «ГТО» хәрби-спорт комплексы территориясендә 2 км.чаңгы юлында йөгерү, 3 км; 5 км. «Бөгелмә муниципаль районы халкы арасында 11 яшьтән 60 яшькә кадәрле, ГТО комплексының III-XI баскычларына карый торган кешеләр арасында сынау оештырылачак. ГТО нормативларын үтәү өчен сайтта теркәлергә кирәк: gto.ru, алырга УИН номеры, шулай ук бирергә паспорты һәм допуске табиб.

Сынаулар кабул итү программасы:

- 12.30 Сәгать.- катнашучыларны теркәү;

- 13.00 Сәгать. - чара башлана.

Белешмәләр өчен Телефон: 8-937-297-09-55 - Суняева Гүзәл Николаевна.