ТР пауэрлифтинг федерациясе елга нәтиҗәләр ясады

2018 елның 27 декабре, пәнҗешәмбе

27 декабрьдә Татарстан Республикасы спорт министрлыгының конференцияләр залында Татарстан Республикасы пауэрлифтинг федерациясенең хисап киңәшмәсе узды. Чарада ТР Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгының спорт төрләрен үстерү бүлеге башлыгы Раиф Вафин, ТР Яшьләр эшләре, спорт һәм туризм министрлыгының КУЭ директоры урынбасары Артур Җәләлов, ТР пауэрлифтинг федерациясе президенты Аркадий Иванов, ТР пауэрлифтинг федерациясе генераль секретаре Эдуард Лодвигов, шулай ук әйдәп баручы спортчылар һәм тренерлар катнашты.

«Татарстан Республикасы спорт министрлыгы исеменнән сезгә яхшы эш, Спорт әзерлеге һәм югары нәтиҗәләр өчен рәхмәт белдерәм. Пауэрлифтинг гади генә спорт төре түгел, күп хезмәт куярга, контрольдә тотарга, планлаштырырга үз тренировкалар һәм сез прилагаете күп көч ирешү өчен җиңүләр. Сезне якынлашып килүче Яңа ел белән котлыйм, сәламәтлек, яңа уңышлар һәм күбрәк җиңүләр телим! Үз ягыбыздан без сезне һәрвакыт хуплыйбыз», - дип сәламләде җыелучыларны спорт төрләрен үстерү бүлеге җитәкчесе Раиф Вафин.

Алга таба спортчыларга һәм тренерларга Татарстан Республикасында пауэрлифтингны үстерү һәм аңа ярдәм итү өлкәсендә башкарылган эшләре өчен рәхмәт хатлары тапшырылды. Бүләкләүдән соң федерация вәкилләре 2018 елда башкарылган эшләр турында хисап бирделәр.