Әлмәттә тантаналы рәвештә «Рус классикасы» ачылды

2018 елның 28 декабре, җомга

Хоккей ветераннары матчында дуслык җиңде.

Ачык һавада Россия хоккее башкаласы булган Әлмәт «ВХЛ» матчы артыннан ук Әлмәт муниципаль районының «Татнефть» ГАҖнең" җыелма командасы «хоккей легендалары» һәм «Әлмәт хоккей ветераннары»катнашында тагын бер матч кабул итте. Очрашулар «Рус классикасы» - иртәгә «Нефтяник» һәм «Торос»уйнаячак ачык һавага керү матчы кысаларында уздырыла.

Ачылу тантанасында күпсанлы җанатарларны Әлмәт муниципаль районы башлыгы Айрат Хәйруллин, «Татнефть» ГАҖ генераль директоры урынбасары, «Нефтяник» ХК президенты Ринат Шәфигуллин, шулай ук үткәндәге атаклы хоккейчылар: Россия җыелма командасының баш консультанты Игорь Тузик һәм ике тапкыр олимпия чемпионы, сигез тапкыр дөнья чемпионы Борис Михайлов сәламләделәр. Алар исә символик алканы ташладылар.

Ветераннар уены дустанә ничья белән тәмамланды. Матчта кыр кухнясы, аниматорлар эшләде, ә тәнәфесләрдә саллы приз фонды белән конкурслар узды. Очрашу ахырында барлык теләүчеләр хоккейчылар белән фото һәм автограф-сессиядә катнаштылар.

29 декабрьдә төп вакыйга – «Рус классикасы» матчы узачак. Ул 16: 30 сәгатьтә башлана, ә Авария дискотекасы төркеме чыгышы кискенләшә.

«Әлмәт хоккее ветераннары» - «Хоккей легендалары» 6:6 (1:1, 3:1, 2:4).