Әлмәт «Нефтяник» командасы рус классикасына лаек булды

2018 елның 30 декабре, якшәмбе

Көрәш тарихында беренче тапкыр хуҗалар командасы җиңү яулады.

Ике көн дәвамында Әлмәт халкы һәм кунаклары хоккей матчларын теләсә нинди зәвык белән күзәттеләр, ә бәйрәмнең таҗы Югары хоккей лигасы чемпионаты матчы булды, анда җиңү өчен «Нефтяник» һәм Нефтекамск «Торос» көрәште.

Матч алдыннан символик алка ташлау булды, аны Россия Хоккей федерациясе президенты Владислав Третьяк, Әлмәт муниципаль районы башлыгы Айрат Хәйруллин һәм «Татнефть» ГАҖ генераль директоры урынбасары һәм «Нефтяник» АХК президенты Ринат Шәфигуллин ясадылар.

Матчка исәпне кунаклар ачты. Вакыт уртасында чит капкаларның иң җитезе Глеб Кузьмин – 0:1 булды. «Нефтяник» ны матч уртасында гына җиңеп чыга алды. Борттан тапшыруга Ленар Мансуров җавап бирде.

Алты минуттан соң кунакларны Илья Баранов кабат алга чыгарды – 1: 2. Очрашу ахырында хуҗалар күпчелекне тормышка ашырды:сакчы Динар Хәмидуллин капкага таба ташлады, ә алка очканда аны Михаил Мокин – 2: 2 кертте.

Овертаймда тамашачылар башларын күрмәде – җиңүче буллитлар сериясендә билгеләнде. Элегрәк «рус классикасы» уеннарында алар әле сынатмады. Җиңү буллит очрашу барышында алкаларның берсе авторы Ленар Мансуров исәбендә. «Рус классикасы» тарихында беренче тапкыр җиңү хуҗаларга бирелде.

Бүләкләү тантанасында Владислав Третьяк «Нефтяник» капитаны Максим Хаповка лигадан җиңүчеләргә традицион приз – самовар тапшырды. Спорт чарасы ахырында җанатарлар өчен «Авария дискотекасы»төркеме чыгыш ясады.

Көрәш тарихында беренче тапкыр хуҗалар командасы җиңү яулады.