Кышкы корпоратив уеннар башланырга нәкъ бер ай кала

2019 елның 14 гыйнвары, дүшәмбе

Быел Казан шәһәре беренче тапкыр ел саен үткәрелә торган «Кышкы корпоратив уеннар»спорт-массакүләм һәвәскәрләр ярышларын кабул итәчәк. Чара 14-17 февральдә «Хезмәт резервлары» яңадан торгызылган физкультура-спорт җәмгыяте химаясендә узачак»

Үзләренең спорт мәйданчыкларында кышкы корпоратив уеннар 2000 катнашучы җыярга планлаштыралар-бу Россиянең төрле төбәкләреннән предприятиеләр һәм компанияләр хезмәткәрләре.

Чараны үткәрүнең төп мәйданы - «Свияжск холмы» курорт шәһәре, анда ике көн дәвамында берничә дисциплина буенча спорт ярышлары, эшлекле һәм күңел ачу программалары, шулай ук ачылу һәм ябылу тантаналары узачак. Моннан тыш, кайбер спорт ярышлары футбол – җиңел атлетика манежында һәм Казанның Спорт сараенда узачак.

Кышкы корпоратив Уеннарны ачу тантанасында «Трудовые резервы» Бөтенроссия физкультура-спорт җәмгыяте президенты Илья Галаев, Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов, «Ростех» дәүләт корпорациясе генераль директоры урынбасары Николай Волобуев һәм башка мәртәбәле кунаклар катнашачак.

2019 елгы кышкы корпоратив уеннар 25тән артык спорт төрен үз эченә алачак: алкалы хоккей, чаңгы ярышлары, чаңгыда тизлектә йөгерү, гигант слаломы, сноубордта төшерү, мини-футбол, волейбол, стритбол, җиңел атлетика, ГТО комплексы нормативларын тапшыру, күп функцияле күп төр ярыш/кроссфит, стенд ату, халык жимы, гер күтәрү, күтәрү, кул көрәше, аркан тартышу, боулинг, өстәл теннисы, өстәл теннисы шашка, шахмат, озын нардлар һәм башкалар.

Уеннарны оештыручылар җанатарлар өчен зур спорт-күңел ачу программасы әзерләгән иде.

Ярышлар мактаулы затлар катнашында бүләкләү тантанасы, бәйрәм тамашасы һәм фейерверк белән тәмамланачак.

Чара Татарстан Республикасы спорт министрлыгы һәм «Ростех»дәүләт корпорациясе ярдәмендә узачак.  Ярышларның стратегик партнерлары булып «Физик культура һәм спортны үстерү фонды» коммерцияле булмаган оешма, Россия Федерациясе Спорт министрлыгы, Россия Федерациясе Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгы, Машина төзүчеләр берлеге тора.