Ике тапкыр беренче: Дивизион Чернышева КХЛ йолдызлары арасында 2019 матчын отты

2019 елның 21 гыйнвары, дүшәмбе

Казанда дивизион Чернышев командасы җиңүе белән Йолдызлы уик-энд 2019 тәмамланды. Татарстан Республикасында хоккей йолдызлары атналыгы 12-20 гыйнвар көннәрендә узды.

Икенче ел рәттән Мастер-шоу да, КХЛ йолдызлары матчы да дүрт дивизион җыелма командалары арасында турнир форматында узды. Беренче ике көн рәттән бер команда беренчелекне яулады. Бобом Хартли һәм Мария Басс ведомствосындагы дивизион Чернышев җыелма командасы хоккей осталыгы бәйгеләрендә барысыннан да яхшырак булды, ә аннары дүрт команда мини-турнирында ике җиңү яулады. Башта алар беренче ярымфиналда дивизион Харламов командасын җиңде, аны турнир хуҗасы дип атарга мөмкин иде, ә финалда чын мәгънәсендә киеренке көрәштә Бобров дивизионын җиңде. Өченче урынны дивизион Харламов командасы алды, ул өченче урын өчен матчта дивизион Тарасов командасын җиңде.

Ярымфиналлар:

Чернышев Дивизионы-Харламова Дивизионы – 5: 3

Тарасова Дивизионы-3: 4

3 нче урын өчен Матч:

Дивизион Харламов-Дивизион Тарасова – 8: 7 Б

Ахыр:

Чернышев Дивизионы-4: 3

Тамашачыларны һәм катнашучыларны Татарстан Республикасы Дәүләт Советы Рәисе Фәрит Мөхәммәтшин, Россия Хоккей федерациясе президенты Владислав Третьяк һәм Континенталь хоккей лигасы президенты Дмитрий Чернышенко сәламләде.

- Йолдызлар атнасы-КХЛның төп уенсыз продукты, һәм бер форматы үзен тулысынча аклады, - дип билгеләп үтте Дмитрий Чернышенко. - Биредә Татарстанда оештыручылар барысын да халыкара дәрәҗәдә эшлиләр. Алар йолдызлар атнасын үткәрү планкасын бик югары күтәрделәр. Аны тоту бик катлаулы булачак, әмма без тырышачакбыз. Ә форматка килгәндә-КХЛда социаль йөкләнеш зур булганлыктан, без, заокеан лигасыннан аермалы буларак, яшьләр һәм хатын – кызлар хоккеена да ярдәм итәбез, алар безнең мәнфәгатьләребез өлкәсеннән төшеп кала алмый-һәм җанатарларга хөрмәт йөзеннән, барлык чараларны да бер уик-эндга сыйдыра алмыйбыз. Шуңа күрә барлык чаралар да бер атнага сузылды.

Ә монда, Татарстанда, гомумән, уникаль хәл-чаралар республиканың берьюлы өч шәһәрендә уза, аларның һәркайсы үзе хоккейны үстерү үзәкләренең берсе. Безнең миссия «көчле лига – көчле җыелма команда» буларак формалашу сәбәпле, мондый чаралар продуктка үсәргә мөмкинлек бирә, һәм монда безнең максатчан аудиторияебез иң яхшысы итеп тәкъдим ителде. Монда гаиләләре белән ял итәргә, атмосфера яхшы. Бу безнең хоккей белән дан тоткан нәрсә, моның өчен биредә, Татарстанда оештыручыларга рәхмәтлебез.

Матчлар арасындагы тәнәфестә бәяләп бетергесез трофей белән бүләкләү узды: Mastercard һәм КХЛ җанатарларының берсе уникаль һәм, чыннан да, Йолдыз матчында яраткан уенчысы белән трофей бүлешергә мөмкинлек бирде. Моңа дәгъва кылучы булу өчен, аның өчен видеога яздырырга һәм социаль челтәрләргә урнаштырырга кирәк иде. Иң яхшы Автор җиңүче булды. Нәтиҗәдә, ул Данис Зариповка ярдәм сүзләрен сөйләгән Олег Белоусов булды.

КХЛ йолдызлары матчының барлык катнашучыларына, призерларына һәм җиңүчеләренә медальләрне олимпия чемпионнары Александр Мальцев һәм Александр Пашков тапшырдылар.

Чара Татнефть Арена да 3 Д меппинг белән тәмамланды.

Зиннәтулла Билалетдинов, «Ак Барс» һәм дивизион Харламовның баш тренеры:

- Буллитны онытмаучыларга, гадәттә, нишлисең? Гәпләшү. Кешенең икенче тапкыр эшләп, омтылышын тормышка ашыруы турында сөйләшәбез. Минем буллитка килгәндә, бу минем ассистент Дарья Миронова карар кабул итәргә ярдәм итте (елмая). Әйе, үзем дә теләгән идем. Минемчә, бу тамаша планында Начар күренмәде. Мин үзем уенчы буларак, буллитлар саклануда уйнаганлыктан үтәлмәде. Башка уенчылар да бар иде, һөҗүмчеләр дә, алар оныттылар һәм бик шәп керттеләр. Йолдызлар матчындагы атмосфера миңа бик ошый, шуның кадәр кеше килде, авырый, бу бөтен кешегә дә кызыклы. Бәйрәм бик югары дәрәҗәдә оештырылган, барысы да канәгатьләнү алган. Егетләр, хәзер чемпионатта бик катлаулы чор булуга карамастан, рәхәтләнеп ял иттеләр.

Боб Хартли, «Авангард» һәм дивизион Чернышев баш тренеры:

- Барысы да искиткеч дәрәҗәдә узды, монда иң мөһиме җанатарларны һәм иганәчеләрне сөендерде. Йолдызлар матчы нәкъ шундый булырга тиеш дә инде. Җиңү биредә минем өчен беренче өлеше генә, Лигада төп максатыма таба кечкенә адым. КХЛ искиткеч чара үткәрде, ә тренер эше бөтенләй әһәмиятле түгел. Беренче тапкыр кыз белән тренер штабында эшләгән, безнең командада барысы да башыннан алып ахырына кадәр югары дәрәҗәдә булган. Мин «Авангард» ның үз уенчылары белән иртәнге аш, вакытны үткәрдем, һәм без биредә үзебезне яки клубны түгел, ә бөтен хоккейны тәкъдим иттек.

- Без һәрвакыт бозга җиңү яуларга чыгабыз, әмма бу спорт, хәтта мондый матчларда да җиңелүләр күңелсез, - дип билгеләп үтте Данис Зарипов («Ак Барс» һөҗүмчесе һәм дивизион Харламов), - хәер, үзгәртеп коруга зур сәбәп булмаса да. Без тырыштык, җиңәргә теләдек, әмма барлык моментларны да тормышка ашырып булмады. Зиннәтулла Хәйдәр улын буллитлар үтәүгә алыштырырга кирәк иде? Әйе, ул яхшы пробил. Капкачының бик зур щиткасы гына бар иде (көлә).