Татарстанлылар сноуборд буенча Бөтенроссия балалар ярышларында 4 медаль яулады

22 гыйнвар 2019 ел., сишәмбе

14-18 гыйнварда «Райдер» ГЛЦ (Чиләбе өлкәсе, Миасс шәһәре) базасында параллель слал-гигант (PGS), параллель слал (PSL) һәм сноуборд-кросс (SBX) дисциплиналарында сноуборд буенча Бөтенроссия балалар ярышлары узды.

Ярышларда Мәскәү, Ленинград, Чиләбе, Төмән, Новосибирск, Сахалин, Магадан өлкәләре, Пермь, Красноярск крае, Удмуртия Республикасы, Татарстан һәм ХМАО командаларыннан 146 яшь спортчы катнашты.

15 гыйнварда параллель слал-гигант дисциплинасында стартлар узды. 16 гыйнварда спортчылар параллель слал дисциплинасында көч сынашты. Ярышларның соңгы көнендә, 17 гыйнварда, дисциплина буенча иң көчле сноуборд-кросс билгеләнде.

Ярыш нәтиҗәләре:

PGS, 2006-2007 елгы кызлар

1 урын: Полина Борисенко — Красноярск крае.

2 урын: Яна Ульянов — Чиләбе өлкәсе.

3 урын: Анфиса Шуршикова — Мәскәү.

PGS, 2004-2005 елгы кызлар

1 урын: Алинә Рафикова — Чиләбе өлкәсе.

2 урын: Дарья Белова — Татарстан Республикасы.

3 урын: Ангелина Милованова — Мәскәү.

PGS, 2006-2007 елгы егетләр.

1 урын: Всеволод Гашков — Красноярск крае.

2 урын: Макар Редих — Чиләбе өлкәсе.

3 урын: Тимур Локманов — Чиләбе өлкәсе.

PGS, 2004-2005 елгы егетләр.

1 урын: Никита Овсянников — Красноярск крае.

2 урын: Валентин Афименко — Чиләбе өлкәсе.

3 урын: Александр Ефремов — Татарстан Республикасы.

PSL, 2006-2007 елгы кызлар

1 урын: Анфиса Шуршикова — Мәскәү.

2 урын: Яна Горбунов — Пермь крае.

3 урын: Яна Ульянов — Чиләбе өлкәсе.

PSL, 2004-2005 елгы кызлар

1 урын: Алинә Рафикова — Чиләбе өлкәсе.

2 урын: Полина Кәримова — Красноярск крае.

3 урын: Анна Болтаева — Татарстан Республикасы.

PSL, 2006-2007 елгы егетләр.

1 урын: Михаил Пнев — Красноярск крае.

2 урын: Артем Лукичев — Мәскәү өлкәсе.

3 урын: Георгий Башуров — Новосибирск өлкәсе.

PSL, 2004-2005 елгы егетләр.

1 урын: Александр Ефремов — Татарстан Республикасы.

2 урын: Валентин Афименко — Чиләбе өлкәсе.

3 урын: Марк Масловский-Красноярск крае.

SBX, 2006-2007 елгы кызлар

1 урын: Дарья Черкасова — Магадан өлкәсе.

2 урын: Екатерина Потанина — Магадан өлкәсе.

3 урын: Александра Сачкова-Красноярск крае.

SBX, 2004-2005 елгы кызлар

1 урын: Софья Гумарова — Красноярск крае.

2 урын: Полина Кәримова — Красноярск крае.

3 урын: Димитра Вычужанина — Красноярск крае.

SBX, 2006-2007 елгы егетләр.

1 урын: Илья Соколов — Ленинград өлкәсе.

2 урын: Эдвард Юзефовский — Ленинград өлкәсе.

3 урын: Артем Лукичев — Мәскәү өлкәсе.

SBX, 2004-2005 елгы егетләр.

1 урын: Лев Житников — Ленинград өлкәсе.

2 урын: Марк Масловский-Красноярск крае.

3 урын: Владимир Шувалов — Магадан өлкәсе.

Кубогы Райдера, PGS:

1 урын: Ксения Казина — Удмуртия Республикасы.

2 урын: Евгения Лысенко — Төмән өлкәсе.

3 урын: Глафира Волгина — Чиләбе өлкәсе.

Кубогы Райдера, PGS:

1 урын: Никита Вестников — Пермь крае.

2 урын: Матвей Коптев — Пермь крае.

3 урын: Игорь Надыршин — Сахалин өлкәсе.

Райдер Кубогы, PSL:

1 урын: Ксения Казина— Удмуртия Республикасы.

2 урын: Алена Әнәсенко — ХМАО-Югра.

3 урын: Кристина Шерстобитова — Пермь крае.

Райдер Кубогы, PSL:

1 урын: Игорь Надыршин-Сахалин өлкәсе.

2 урын: Никита Вестников — Пермь крае.

3 урын: Владислав Гельфер-Сахалин өлкәсе.

ЯҢАЛЫКЛАРГА ЯЗЫЛУ
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә:
Creative Commons Attribution 4.0 International
Яндекс цитирования