Зәйдә тиз йөрешле радиотелеграфия буенча ярышлар узды

2019 елның 22 гыйнвары, сишәмбе

«Зәй-2» яшьләр үзәгендә 6-7 нче сыйныф укучылары арасында Азбука Морзе радиотелеграфиясе буенча ярышлар узды. Әлеге чара Зәй шәһәре ДОСААФ бүлеге тарафыннан Мәгариф идарәсе һәм шәһәрнең Яшьләр эшләре һәм спорт идарәсе белән берлектә оештырылды.

Ачылу парадында катнашучыларны Россия радиосөючеләр Советы рәисе Евгений Радыгин, Татарстан Республикасы ДОСААФ Зәй муниципаль районы Рәисе Николай Глухов, район хакимияте вәкилләре сәламләде. Җирле оборона оешмасы активисты Валерий Гиричев яшьләргә югары профессиональлек һәм патриотик тәрбия биргән өчен оештыручыларның Рәхмәт хаты белән бүләкләнде.

Кискен көрәштә катнашучылар «минутына 140 билге язу тизлеге белән радиофонограммны «кабул итү-тапшыру» дисциплинасында иң көчлеләрне билгеләделәр.

Ярыш нәтиҗәләре буенча чемпион булып Владимир Сафонов танылды. Икенче урынны Евгений Сафонов алды, өченче урынны Николай Долгов алды.

Тэги: ДОСААФ