Казанда брейкинг буенча Россия чемпионаты һәм Беренчелеге узачак

2019 елның 21 феврале, пәнҗешәмбе

28 февральдән 1 мартка кадәр Казанның Гимнастика үзәгендә (Сыртланова ур., 6) брейкинг буенча Россия чемпионаты һәм Беренчелеге узачак.
Ярышлар 2019 ел сезонын ачып җибәрәчәк, илнең иң яхшы спортчылары бию спорты буенча Россия Федерациясе спорт җыелма командасы составына керәчәк барлык яшь категориясендә Россия чемпионнары һәм ил беренчелекләрендә җиңүчеләр исемнәрен белү өчен республика башкаласына җыелачаклар.
Чемпионатта 2018 елда Буэнос-Айреста узган III җәйге Яшүсмерләр Олимпия уеннарында беренче Олимпия медален яулаган спортчылар катнашачак.
Брейкинг буенча Россия чемпионатының җиңүчеләре һәм көмеш призерлары 23 июньдә Нанджингта (КХР) узачак 50 000 доллардан артык приз фонды белән 2019 WDSF World Breaking Championships беренче рәсми дөнья чемпионатында катнашу өчен номинацияләнәчәк.
Брейкинг буенча беренче Россия чемпионаты һәм беренчелеген ачу тантанасы 1 мартта 17: 30 сәгатьтә узачак. Катнашучыларны һәм тамашачыларны якты мультимедиа тамашасы, шулай ук Россиянең иң яхшы спортчылары чыгышлары көтә. Ачылыш тантанасыннан соң ук чемпионатның финал өлеше старт ала, анда иң кызыклы дисциплиналарда җиңүчеләр билгеләнәчәк.
Билетларны Кассир сайтында сатып алырга мөмкин.ру яки Гимнастика үзәгенең билет кассасында.
Билетлар сатуга сылтама: https://kzn.kassir.ru/sport/chempionat-i-pervenstvo-rossii-po-breykingu
 Турнирны оештыручылар: Россия Федерациясе Спорт министрлыгы, бөтенроссия бию спорты федерациясе һәм акробатик рок-н-ролла Федерациясе, Татарстан Республикасы Хөкүмәте, Татарстан Республикасы спорт министрлыгы һәм «Буревестник»яшьләр физкультура-спорт җәмгыяте.
Ярышлар расписаниесе:
28 февраль
12: 00-21: 30-брейкинг буенча Россия чемпионаты һәм беренчелегенең беренчел ярышлары
1 март
9: 00-ярышлар башлана