Татарстан командасы чаңгы дистанцияләрендә спорт туризмы буенча Россия беренчелегендә катнаша

2019 елның 15 марты, җомга

13-18 мартта Йошкар-Олада (Марий Эл Республикасы) чаңгы дистанцияләрендә спорт туризмы буенча Россия беренчелеге уза. Ярышларда Россиянең 22 төбәгеннән 15-18 яшьлек 300гә якын яшь спортчы катнаша.

Татарстан Республикасыннан беренчелектә 8 спортчы катнаша, шуларның 4се Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм академиясе студентлары, 4се – балалар һәм яшүсмерләр туризмы йорты һәм «Простор»экскурсиясе укучылары.

Ярышлар башлану кысаларында 14 март көнне спортчыларның рәсми тренировкалары һәм ачылу тантанасы узды. Ярышлар бүген, 15 мартта башлана.

Чара кысаларында шулай ук чаңгы дистанцияләрендә спорт туризмы буенча Идел буе федераль округы беренчелеге дә узачак. Нәтиҗәләр «Туриада-2019» Идел буе федераль округында Россия Федерациясе Президентының Тулы вәкаләтле вәкиле патронаты астында гамәлгә ашырыла торган округ проектының гомуми нәтиҗәләрен ясаганда юкка чыгарылачак
Игорь Комарова.