Казан регбичылары-Идел буе федераль округында иң яхшылар

2019 елның 15 апреле, дүшәмбе

13-14 апрель көннәрендә Дзержинск шәһәрендә (Түбән Новгород өлкәсе) регби-7 буенча ир-атлар командалары арасында Идел буе федераль округы чемпионаты узды.

Турнирда Түбән Новгород һәм Киров өлкәләреннән, Пермь краеннан, Татарстан, Удмуртия, Башкортстан һәм Марий Элдан 10 команда катнашты.

Татарстан Республикасыннан «Энергия» (тренеры Калашкин П. А.) һәм «Динамо» (тренеры Гарифуллин И. Р.) командалары катнашты. Бер очракта «Динамо» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбенең тәҗрибәле уенчылары һәм элеккеге укучылары чыгыш ясады, ә икенче коллектив үз күбесендә 2002 елгы балалардан төзелде.

Казан командаларына төркем этабыннан беренче урыннардан чыктылар. Казанның «Энергия» командасы финалда «Түбән Новгород» белән ышанычлы төстә очрашты (29:12), шуның белән икенче ел рәттән Идел буе федераль округының регби буенча олимпия дисциплинасы буенча иң яхшы команда булды. «Динамо» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе укучылары көрәштә бронза медальләр яулады.

Казанның «Энергия» командасы составында Кәрим Маников һәм Михаил Митрофанов иң яхшылар булды. «Динамо» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе составында Әмир Фәтыйхов, Әмир Җиһаншин һәм Әмир Бикчәнтәев бар.

Ярышларның хөрмәтле кунагы Россия Федерациясе Спорт министры Павел Колобков булды, аның кулыннан Казан командалары һәм турнирның барлык җиңүчеләре һәм призерлары кубоклар һәм медальләр алды.