Казанда тхэквондо ГТФ буенча Россия чемпионаты һәм беренчелеге старт алды

2019 елның 19 апреле, җомга

19 апрельдә Казанда тхэквондо ГТФ буенча Россия чемпионаты һәм беренчелеге старт алды. Ярышларны ачу тантанасында Татарстан Республикасы спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов, Россия тхэквондо берлеге вице-президенты Рафис Мусин, «Россия тхэквондо ассоциациясе (ГТФ)» ОСО Президенты Дамир Хәлилов һәм башка мәртәбәле кунаклар катнашты.

Хәлил Хәмит улы ярышларда катнашучыларны һәм кунакларны ТР Спорт министрлыгы исеменнән сәламләде:

«Бүген монда бөтен илдән иң көчле спортчылар җыелган. Шунысы куанычлы, соңгы елларда ГТФ тхэквондо популярлаша бара-командалар, катнашучылар саны арта. Спортчыларга имгәнүләрсез генә яшәргә телим, Казанда тхэквондо буенча яңа йолдызлар кабынсын», - диде министрның беренче урынбасары.

Үз чиратында Дамир Хәлилов Россия Спорт министрлыгына һәм Татарстан Республикасы Спорт министрлыгына матур итеп оештырган өчен рәхмәт белдерде:

«Бу ярышлар безнең өчен бик мөһим, чөнки июнь аенда Казан тхэквондо буенча Европа чемпионатын һәм беренчелеген кабул итәчәк. Россия ярышлары нәтиҗәләре буенча илебезне халыкара аренада тәкъдим итәчәк иң көчле спортчылар билгеләнәчәк», - дип билгеләп үтте тхэквондо Россия ассоциациясе президенты.

Быел Россия чемпионаты һәм беренчелегендә үз регионнарында ярыша торган 700дән артык спортчы катнаша. Катнашучыларның географиясе Россия Федерациясенең 52 субъекты тарафыннан тәкъдим ителгән.

Казанда ярышларның махсус кунагы булып тхэквондо буенча Россия Федерациясенең демонстрацион командасы торды, аның составына гамәлдәге 50 спортчы керә. Алар ачылыш тантанасында трюклар, блокларны синхрон күрсәтү, уңыш һәм үз-үзеңне саклау техник комплексын күрсәтү чыгышлары белән чыгыш ясадылар.