Футбол буенча Татарстан Республикасы чемпионатында 6 тур матчлары узды

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

Узган ялларда 2019 елгы Татарстан Республикасы Чемпионатының 6 туры матчлары узды. Турнирда «Бөгелмә-Рунако» командасы алда бара.

«Нефтехимик» Түбән Кама – «Бөгелмә-Рунако» 0: 3

Түбән Камада узган матчны туры ачты һәм бу уен буенча ук алдагы очрашуларның характеры турында фикер йөртергә мөмкин иде - эссе, күп никах. Чемпионат лидеры, коим Бөгелмә коллективы тагын бер 3 очко эшләп алды һәм якын арада аларны җиңү юлыннан берни дә җыенмый кебек тоела, әмма Түбән Камада очрашу үтә алмаслык булды - җирле егетләр сугышка әзер иде. Тик бу юлы хуҗалар өчен бер кәеф аз булды.

«Энергетик» Бөгелмә - «Делин»  Ижау 2:2

Бу матч сценарий күзлегеннән бик яхшы килеп чыкты: хуҗалар ике голны тиз үткәрә, әмма көч белән җыела һәм нәтиҗәне күтәрә. Беренче җавап гол таймда номер бер һәм икенче туп очрашуның икенче яртысында-интрига монда иде дәрәҗәсендә. Очколарны югалтуга карамастан, Ижау клубы лидерлар өчлегендә булуын дәвам итә, ә менә «Энергетика» әлегә барысы да шома гына түгел. Таблицадагы хәлне төзәтер өчен вакыт бар әле, әмма бар инде иң вакыт.

«Вахитов районының СШ» Казан - КАМАЗ Яр Чаллы 0: 5

«Вахитов райоонының» СШ  командасы янә җиңелде, әмма бу егетләрнең алдагы матчтан психологик халәт буларак аклануы бик зур. Искәртеп узабыз, узган турда егетләр «Рунако» дан 0:12 янды һәм хәзер аларның тренер штабына бу кризистан чыгу юлларын тиз арада уйлап табарга кирәк. Ә без казанлылар тарафыннан җыелган беренче очколарны көтәбез, алар менә-менә килеп җитәргә тиеш.

«Рубин-2» Казан – «Смена» Казан 2:2

«Смена» турының үзәк матчында Казан клубы академиясе кырында «Рубин-2» командасы белән очрашты. Бу очрашу алдыннан «Рубин» командасы таблицада өч тапкыр, көндәш - дүртенче урында иде. Тик таблицада командаларның югары позицияләренә карамастан, алдагы матчларда аларның уеннарын идеаль дип атап булмый иде-биш уеннан соң «Смена» һәм алты «Рубин-2» арасында тискәре нәтиҗәләргә ике тапкыр җиңелү булды. «Смена» футболчылары голга икенче тайм башлану белән үк кереп, «Рубин» уенын җайга салганга күрә иреште. Казанлылар шулай ук булдырган мизгелләрне тормышка ашырудан туктады, ә берничә минуттан соң тагын бер тапкыр кабатлап бетерделәр. Бу юлы туп күзгә күренеп торган пенальтидан соң кертелгән иде - «Рубин-2» ның өстенлекләреннән беренче таймда эз дә калмады. Башка нәтиҗәләргә һәм очколарны югалтуга карамастан, ике команда да үз урыннарында таблицада кала алды, бу исә тренерларны шатландыра алмый, ләкин остазларга әле күп эшләргә туры киләчәк.

«Шинник» Түбән Кама -  «Нефтеград» Әлмәт

Тур программасын Түбән Камадагы матч япты, анда командалар аутсайдерлар өчлегеннән аерылышу мөмкинлеге өчен кычкырды - нәтиҗәдә, иң яхшылары булып, ниһаять, төптән күтәрелә башлаган хуҗалар чыкты. Эсселек, әлбәттә, монда да үз эзен футбол сыйфатында һәм матч барышында калдырган.