Әлмәт триатлонына 300 спортчы чыкты

2019 елның 24 июне, дүшәмбе

23 июньдә Татарстанның нефть башкаласы TIMERMAN-Татнефть-Әлмәт триатлоны 2019 спорт чаралары сериясе стартын үткәрү аренасы булды. Стартка 300гә якын спортчы чыкты.

Роман Ефграфов, дистанцияне 1:04:21 исәбе белән үтеп, шәхси ярышта абсолют җиңүче булды. 2 урын һәм 3 урынны Вячеслав Соколов һәм Сергей Сташевский бүлештеләр 01: 05: 53 һәм 01:06: 46.

Хатын-кызлар арасында «алтын» ны Мария Корчагина алды, ул бер сәгать 19 минут һәм 25 секунд нәтиҗә белән тәмамланды. 4 минут узгач, Анна Захарова финишка килде (нәтиҗә 01:23:41), ә 1:29:02 призлы өчлекне Мария Коростелева төгәлләде.

Киләсе ялларда ук Казанда Tour de Tatarstan Kazan 2019 беренче шоссейлы велогонкасы узачак, анда спортчылар шәһәрнең төп урамнары буенча 7,5 км, 50 һәм 100 км дистанцияләрне уза алачак. Ярышларда Татарстан Республикасында яшәүчеләр генә түгел, Россиянең төрле төбәкләреннән һәм дөньяның башка илләреннән профессиональ спортчылар да катнашачак. Хәзерге вакытта рәсми мәгълүматлар буенча ярышларда 3 илдән һәм 19 региондан катнашучылар катнашты, алар арасында Татарстан Республикасы, Төмән, Самара, Мәскәү һәм Ульяновск өлкәләре өстенлек итә.

Катнашу кагыйдәләре, трасса проекты һәм ярышлар нигезләмәсе белән рәсми сайтта танышырга мөмкин https://timerman.org/ һәм социаль челтәрләрдә спорт чаралары сериясе TIMERMAN.