Казанда рус һәм йөз күзәнәкле шашка буенча Идел буе федераль округы беренчелеге йомгакларын ясадылар

2019 елның 4 июле, пәнҗешәмбе

24 июньнән 3 июльгә кадәр Казанда Р. Г. Нәҗметдинов исемендәге республика олимпия резервы спорт мәктәбендә 9, 11, 14 һәм 17 яшькә кадәрге егетләр һәм кызлар арасында рус һәм йөз клетик шашка буенча Идел буе федераль округы беренчелеге булып узды.

Ярышларда округның 9 регионыннан 200 гә якын шашчы катнашты, алар арасында 48 комплект медаль уйнатылды. 26 медаль, шул исәптән 9 алтын, 4 көмеш һәм 13 бронза медаль яулаган Татарстан Республикасы спортчылары уңышлы чыгыш ясады.

Җиңүчеләр һәм призерлар булдылар

Титова Арина, Казан шәһәре (9 яшькә кадәр кызлар) – 4 алтын медаль;

Гаврилов Николай, Казан шәһәре (17 яшькә кадәрге егетләр) – 2 алтын, 1 көмеш һәм 2 бронза медаль;

Пигачева Дарья, Казан шәһәре (17 яшькәчә кызлар) – 1 алтын, 2 көмеш медаль;

Шонина Дарья, Казан шәһәре (17 яшькә кадәрге кызлар) – 1 алтын һәм 3 бронза медаль;

Насыйбуллина Ләйсән, Казан шәһәре (14 яшькә кадәр кызлар) – 1 алтын, 1 бронза медаль;

Закирова Дилә, Балтач районы (9 яшькә кадәр кызлар) – 2 бронза медаль;

Рәхимуллин Кәрим, Биектау районы (9 яшькә кадәрге егетләр) – 2 бронза медаль;

Сәмигуллина Зарина, Балтач районы (9 яшькә кадәр кызлар) – 1 көмеш медаль;

Кузнецов Кирилл, Яшел Үзән районы (11 яшькә кадәрге егетләр) – 1 бронза медаль;

Кәбиров Сәид, Казан шәһәре (11 яшькә кадәрге егетләр) – 1 бронза медаль;

Аргакова Алинә, Казан шәһәре (9 яшькә кадәр кызлар) – 1 бронза медаль.