Байлар Сабасында картинг буенча республика ярышларына йомгак ясалды

13 август 2019 ел., сишәмбе

Байлар Сабасында картинг буенча республика ярышлары узды:

«KZ2», «Ротакс Макс» классларында Татарстан Республикасының 13 нче шәхси чемпионаты-6 нчы этап;

«Мини», «Супер-Мини», «Ротакс Макс-Юниор» классларында Татарстан Республикасының 13 нче шәхси беренчелеге-6 нчы этап;

«Пионер», «Кадет», «Национальный-Ю», «Национальный-А» классларында Татарстан Республикасының 24 нче чемпионаты һәм Беренчелеге-2 нче этап;

«Восход» классында Татарстан Республикасының 20 нче Кубогы-4 нче этап.

Ярышлар Россия автомобиль Федерациясе календарендә классификацияләнә. Төрле сыйныфларда җиңү өчен Татарстан Республикасыннан һәм Россиянең башка төбәкләреннән 200ләп спортчы көч сынашты.

Нәтиҗә

«Пионер» Классы

3 урын – Арсений Шерер, Урыссу;

2 урын – Алмаз Мәхмүтов, Сарман;

1 урын – Максим Дунаев, Урыссу.

«Кадет» Классы

3 урын – Артур Шихов, Урыссу;

2 урын – Айзат Хөсәенов Торнадо, БАЙЛАР САБАСЫ;

1 урын – Егор Митрофанов, Лениногорск.

«Мини» Классы

3 урын – Нияз Ахунов, Яр Чаллы;

2 урын – Глеб Усек, Тольятти;

1 урын – Богдан Лабутин, Пермь.

«Супер-Мини» Классы

3 урын – Николай Шакшин, Байлар Сабасы;

2 урын – Семен Родин, Яр Чаллы;

1 урын – Богдан Лабутин, Пермь.

«Ротакс Макс Юниор» Классы

3 урын – Антон Болотов, Ижау;

2 урын – Данил Телепов, Яр Чаллы;

1 урын – Денис Николаев, Яр Чаллы.

 

«Милли-Ю» Классы

 

3 урын – Зөфәр Җиһаншин, Казан;

 

2 урын – Николай Фролов, Казан;

 

1 урын – Илдан Насыйров, Урыссу.

 

«Милли-А» Классы

 

3 урын – Марат Хөснетдинов, Урыссу;

 

2 урын – Сергей Крымов, Казан;

 

1 урын – Салават Гатауллин, Казан.

 

«Восход» Классы

 

3 урын – Станислав Гамза, Лениногорск;

 

2 урын – Роман Шафранов, Казан;

 

1 урын – Динар Дәминов, Байлар Сабасы.

 

«Ротакс Макс» Классы

 

3 урын – Семен Новоселов, Пермь;

 

2 урын – Михаил Ярыжко, Әлмәт;

 

1 урын – Искәндәр Романов, Яр Чаллы.

 

Ротакс Макс 30+»

 

3 урын – Алексей Орлов, Урыссу;

 

2 урын – Вячеслав Николаев, Лениногорск;

 

1 урын – Станислав Минникаев, Казан.

 

«KZ2» классы

 

3 урын – Дмитрий Авдеев, Яр Чаллы;

 

2 урын – Илшат Ибраһимов, Казан;

 

1 урын – Борис Гарифуллин, Яр Чаллы.

 

Команда

 

3 урын – «КАМАЗ-Мастер Юниор 2», Яр Чаллы;

2 урын –  «Шмель», Урыссу;

1 урын –  «КАМАЗ-мастер Юниор 1», Чаллы.

ЯҢАЛЫКЛАРГА ЯЗЫЛУ
Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә:
Creative Commons Attribution 4.0 International
Яндекс цитирования