ТР Спорт министрлыгында Мәскәү студентлары белән очрашу узды

2019 елның 14 августы, чәршәмбе

Бүген ТР Спорт министрлыгында Мәскәү хөкүмәтенең башкарма хакимият органнарында стажировка программасы кысаларында Мәскәү шәһәре югары уку йортларының студентлары һәм чыгарылышлары белән очрашу узды.

Татарстан Республикасын ТР Спорт министрлыгының Мәгълүмати-аналитик тәэмин итү һәм халыкара эшчәнлек бүлеге башлыгы Марсель Мифтахов, TIMERMAN спорт чаралары сериясе директоры Вадим Янгиров һәм «Яшел фитнес» проекты җитәкчесе Мурат Димитров тәкъдим итте.

2011 елдан башлап Мәскәү Хөкүмәте Мәскәү хөкүмәтенең башкарма хакимият органнарында югары уку йортлары студентлары һәм аны тәмамлаучылар өчен стажировка программасын гамәлгә ашыра. Стажерлар Мәскәү Хөкүмәтенең төп проектларын гамәлгә ашыруда катнашалар (студентлар өчен-атнага 20 сәгать эш), төрле тәҗрибә һәм белем алалар.

Стажировка түбәндәге юнәлешләр буенча үткәрелә::

- социаль шәһәр (программада катнашучы башкарма хакимият органнарында, ведомство карамагындагы учреждениеләрдә, «Ачык Хөкүмәт» ДКУ, Парклар һәм массакүләм чаралар дирекциясендә һәм башка оешмаларда стажировка уза).

- медиа шәһәре (бу юнәлештә стажер башкала тормышын ММЧ һәм цифрлы мохиттә яктырта, шәһәр сайтлары, сервислары, онлайн махсус проектлар өчен контент булдыра. Стажировка шәһәр медиа, шәһәр идарәсе органнарының матбугат хезмәтләрендә уза)

- Уңайлы шәһәр мохите («Уңайлы шәһәр мохите» юнәлеше стажерларга иң яхшы шәһәр тәҗрибәсен адаптацияләргә һәм кулланырга мөмкинлек бирә. Стажировка Мәскәү шәһәренең торак-коммуналь хуҗалыгы департаментында, Мәскәү шәһәренең Транспорт һәм юл-транспорт инфраструктурасын үстерү Департаментында, ЦОДД, «Мосгортранс» ДУП, «Ташуларны оештыручы» ДУП, архитектура һәм шәһәр төзелеше комитеты, префектуралар һәм идарәләрдә уза.);

- хокукый киңлек («Хокукый киңлек» юнәлеше стажеры гавами хокук өлкәсендә эшли. Стажировка башкарма хакимият органнарында, Мәскәү шәһәр сайлау комиссиясендә, Мәскәү шәһәр Думасында уза).

2015 елдан башлап Мәскәү хөкүмәте Россиянең алдынгы шәһәрләре белән алмаш стажировкалар уздыра. Татарстан Республикасы өчен мондый мөмкинлек Мәскәү хөкүмәте тарафыннан 2018 елда беренче тапкыр тәкъдим ителгән.