«Ак Барс» «Яшел көрәш» тә Тукай цитатасы белән махсус формада уйнаячак

2019 елның 18 октябре, җомга

2019/20 ел сезонында «Ак Барс» «Яшел көрәшнең» «Салават Юлаев» ка каршы барлык матчларын махсус формада үткәрәчәк.

Альтернатив уен свитеры Татарстан флагы, республиканың гербына туры килгән алтын окантовка һәм «Яшел уен» логотибы белән тулыландырылган. Форманың якасы эчендә бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның «Мин тетрәндергән күкрәк белән каршылыйм удары» дигән шигыренең өземтәсе төшерелгән. Юл «Яшел уен» ны бөтен ил буйлап күзәтүче тамашачылар өчен рус теленә тәрҗемә ителгән – шул рәвешле җанатарларның күбесе Тукай иҗаты белән таныша алачак.

Станислав Прудников, «Ак Барс» ХК маркетинг проектларын тормышка ашыру үзәге җитәкчесе»:

− «Яшел көрәшнең» өчен форманың дизайнын эшләп, без Уфа клубы белән матчларның аерым статусын ассызыкларга теләдек. Без үз республикабыз, тарихыбыз һәм мәдәниятебез белән горурланабыз һәм «Ак Барс» белән «Салават Юлаев» арасындагы көрәшнең Татарстан халкы өчен мәдәни кодка әверелүенә шатланабыз.

Форма бозда 19 октябрьдә сезонның беренче «яшел көрәш»енда тәкъдим ителәчәк – Мәскәү вакыты белән 14:30да «Ак Барс» Уфада «Салават Юлаев»ка каршы уйнаячак. Регуляр чемпионатта командалар барлыгы алты матч уздырачак, аларның берсе Давоста узачак. «Ак Барска» каршы матчларда «Яшел көрәш» формасын «Салават Юлаев»та кулланачак.