Зөлфәт Гәрәев-Авыр атлетика буенча Европа чемпионы

2019 елның 21 октябре, дүшәмбе

18-27 октябрь көннәрендә Бухарестта (Румыния) авыр атлетика буенча Европа беренчелеге уза. Ярышларда 15-20 яшьлек иң көчле юниорлар һәм яшүсмерләр, шулай ук Европа илләреннән U-23 спортчылары катнаша.

Зөлфәт Татарстан Республикасыннан Россия җыелма командасы составында Зөлфәт Гәрәев та катнаша, ул 67 кг.га кадәр авырлык категориясендә уңышлы чыгыш ясады. Алай гына да түгел, Зөлфәт ыргылып күтәрүдә яңа Европа рекордын куйды - 144 кг.

Зөлфәт-Яр Чаллы шәһәрендә туган, Казан олимпия резервы училищесы укучысы. Спортчының тренеры Марат Мадияров.

Гәрәев традицион рәвештә авыр атлетика буенча Европа беренчелегендә уңышлы чыгыш ясый. 2016 елдан 2018 елга кадәр аның исәбендә ярышларның «алтын», «көмеш» һәм «бронза» бар, ә Бухаресттагы Җиңү татарстанлыга мондый дәрәҗәдәге ярышларда дүртенче бүләкне алып килде.