«Динамо-Казан» ХК үз бозында беренче җиңү яулады

2019 елның 13 ноябре, чәршәмбе

Татарстан башкаласында ноябрь аенда урнашкан аномаль җылы һава торышы аркасында «Динамо-Казан»- «Мурман» командалары арасындагы Россия Чемпионаты матчы «Волга-Спорт-Арена» резерв стадионына күчерелде.

«Динамо-Казан» командасы Ульяновскка уенга ике көн кала килде һәм «зур» бозда ике күнегү үткәрде. Имгәнүчеләр Сергей Обухов һәм Игорь Батмановка Максим Рязанов кушылды. Сине-Белыхның 22нче номеры матч алдыннан зыян күрде һәм үз командасына «Мурман»га каршы көрәштә ярдәм итә алмады.

Беренче таймда уен югары темпта узды, капкалар алмыйча гына төште. Икенче уен кисеменең башында кунаклар почмак аша саттылар, Константин Зубарев аерылып торды. Аннары казанлыларның яңа уенчысы Егор Дашков «Динамо» өчен беренче голын кертте һәм исәпне тигезләде. Игорь Ларионов һәм Алексей Веселов аерманы +2гә җиткерделәр. Матчның соңгы минутында «Мурман» ның ярымсакчысы Артем Фероян нәтиҗә ясады – 3:2, «Динамо» үз бозында сезонның старт матчында җиңү яулады.

17 ноябрьдә 13: 00 сәгатьтә «Динамо-Казан» командасы Кировта җирле «Родина»га каршы кунак ярышы үткәрәчәк. 20 ноябрьгә Түбән Новгородның «Старт»командасы белән үз кырында матч планлаштырылган.