Татарстанда «Минем тарих спортта» балалар эшләре конкурсы старт ала

2019 елның 19 ноябре, сишәмбе

Татарстан Республикасында «Балалар спорты» федераль проекты кысаларында «спорттагы минем тарихым»дигән балалар эшләре конкурсы игълан ителә. Конкурска эссе, хикәя, очерк, зарисовка форматында текстлар, шулай ук шигырь текстлары кабул ителә.

Конкурс мәктәп укучыларының, балалар спорт мәктәпләрендә һәм физкультура-спорт юнәлешендәге өстәмә белем бирү учреждениеләрендә тәрбияләнүчеләрнең иҗади потенциалын ачуга юнәлдерелгән. Конкурс форматы балаларга спортның авыр тормыш хәлләрен ничек җиңәргә һәм җиңүче булырга ярдәм итүе турында сөйләргә мөмкинлек бирәчәк.

Конкурс яшь буынны физик культура һәм спорт белән даими шөгыльләнүгә җәлеп итү, сәламәт яшәү рәвешен пропагандалау һәм уңай тормыш җайланмалары формалаштыру максатыннан үткәрелә.

Эшләр электрон рәвештә (PDF киңлекләрендә) яки кәгазьдә (Times New Roman шрифты, 12 үлчәме, юл интервалы 1,5) 2019 елның 18 ноябреннән 8 декабренә кадәр вакыт аралыгында кабул ителә. Әсәрнең күләме-А4 форматындагы 1 һәм 4 биттән дә ким түгел. Рәсемнәр, фотографияләр белән текстны рәсмиләштерү хуплана. Эшләр "Бердәм Россия" Бөтенроссия сәяси партиясенең Татарстан төбәк бүлеге җирле бүлекчәсенә бирелә.

Конкурсны оештыручылар: «балалар спорты» федераль партия проектының Татарстан Республикасындагы иҗтимагый советы, «Бердәм РОССИЯ» партиясенең Татарстан төбәк бүлеге һәм Татарстан Республикасы спорт министрлыгы.

Конкурсның нәтиҗәләре 2019 елның декабрендә билгеле булачак, җиңүчеләр һәм призерлар истәлекле бүләкләр белән бүләкләнәчәк.

Конкурс үткәрү турында нигезләмә