«Нефтяник» ХК Кытайның «КРС-БСУ» командасын җиңде

2019 елның 5 декабре, пәнҗешәмбе

«Нефтяник» белән тагын бер Кытай коллективы – «КРС-БСУ» матчы вакытында ике команданың да көндәшен саклауга ачкычларын озак вакытлар сайлап ала алмады. Исәп кунаклар тарафыннан утыз беренче минутта гына ачылды. Өченче уен башында хуҗалар белән шаярту кагыйдәләрне бозды. Уенда өч эре мөгезле терлеккә биш-БСУ Микаэль тырышлыгы белән анда үз өстенлеген икеләтте.

Хуҗаларны ике голга артта калу мөмкин кадәр мобильләштерде. «Нефтяник», ниһаять, үз-үзенә охшаган. Кырык дүртенче минутта ук Кирилл Лебедев санлы өстенлектән файдаланды – 1:2. Александр Сорокин тигезлекне торгызган өчен өч минут та үтмәде. Ассистент баллы буенча Руслан Шәйхулов һәм Денис Ляпустин эшли башлады. Йомгаклау периоды уртага килгәч, Кытай командасы капкасына өченче алка керде. Антон Угольников һәм Иван Воробьев һөҗүм итте.

Очрашу бик кызу барды. Азчылыкта уен булуга карамастан, кунаклар капкачыны алды һәм бөтен көчен һөҗүмгә ташлады. Хуҗаларның Кытай командасының буш капкасын шаккатыру мөмкинлеге бар иде, әмма исәп бүтән үзгәрмәде-3: 2.

«Нефтяник» үз кырында серияне 6 декабрьдә, «Ценг Тоу» (Цзилинь) белән матч белән тәмамлый.

04.12.2019. Әлмәт муниципаль районы «Юбилейный» СС. «Нефтяник» – «КРС-БСУ» – 3:2 (0:0, 0:1, 3:1). 1160 тамашачы. Судьялар: Шиханов, Макашов, Строганов, Садыйков.

Голлар: 0:1 – Максимов (Маури, 30.06). 0: 2 – шунда (Магги, 40.55, бол.). 1:2 – Лебедев (Мокин, Хәмидуллин, 43.44, бол.). 2:2 – Сорокин (Шәйхулов, Ляпустин, 46.15). 3:2 – Угольников (Воробьев, Шәйхулов, 49.25).

«Нефтяник» (35): Богданов. Хәмидуллин (К) - Сумин (2), Гыйльманов (27) - Лебедев-Шәйхулов, Сәлахов (2) - Сорокин(А), Ляпустин-Каменев (А) - Мокин, Теряев-Воробьев, Лазарев-Угольников (2) - Мансуров(2), Мөлеков-Патрикеев, Манукян-Нәҗметдинов-Гыйззәтуллин

«КРС-БСУ» (8): Мьюз. Колин(К) – Салия(2), Сето – Ян-Цзэцэнь, Анда-Пэнфэй, Карабань-Маги-Плотников (2), Чо-Фрэм, Руди-Маури-Максимов (А), Риггз-Ли, Скворцов (2) – Уолчак(2) – То-Ландри (2))

Туплар: 28:27; туплар: 3:2; ташлау: 18:29; Штраф: 35: 8