Зәйдә чаңгы ярышлары буенча Россия Кубогы этабы тәмамланды

2020 елның 12 гыйнвары, якшәмбе

12 гыйнварда Зәйдә чаңгы ярышлары буенча Россия Кубогының III этабы тәмамланды. Соңгы көнне спортчылар 10 һәм 15 чакрымга классик стиль белән персьютерда көч сынаштылар.

Хатын-кызлар арасында Ольга Царева (Коми Республикасы) җиңде-29.16.4, икенче урында Алия Иксанова (Татарстан Республикасы) - 13.4 секунд, өченчедә-Лилия Васильева (Удмуртия Республикасы) - 29.3 секунд.

Ир-атлар арасында Алексей Червоткин (Мәскәү) 39.05.0, икенче урында-Илья Семикова (Коми Республикасы) +18 секунд, өченче урында-Илья Порошкина (Коми Республикасы) +37.7 секунд.

Ярыш нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы спортчылары 5 медаль яулады – «алтын», 2 «көмеш» һәм 2 «бронза»:

Алия Иксанова-10 км ирекле стиль белән индивидуаль узышта беренче, 10 км классик стиль белән икенче; Артем Николаев-ирекле стиль белән 15 км индивидуаль узышта икенче; Андрей Феллер-ирекле стиль белән спринтта өченче; Эльмира Гаянова-10 км ирекле стиль белән шәхси ярышта өченче.