Татарстан каратистлары халыкара дәрәҗәдәге тренер җитәкчелегендә онлайн-тренировка үткәрделәр

2020 елның 28 марты, шимбә

Дәресләр «Ак Бүре»спорт мәктәбенең әйдәп баручы спортчылары өчен узды.

28 мартта каратэ WKF спортчылары өчен беренче халыкара онлайн-тренировка узды. Дәресләр халыкара дәрәҗәдәге тренер Максим Иванчиков (Латвия) җитәкчелегендә узды.

Максим каратэ буенча WKF дөнья һәм Европа чемпионатлары җиңүчеләре һәм призерларын әзерләгән, инде берничә ел рәттән каратэ буенча ТР җыелма командасы тренеры булып тора һәм Татарстанга даими рәвештә укыту-тренировка семинарлары белән килә.

Татарстан Республикасында спорт чараларын күчерү һәм спорт объектларында вакытлыча чикләүне исәпкә алып, спортчылар тренерлар белән аралашуның ерак режимына күчтеләр. Нәкъ менә шуңа күрә WKF каратэ Федерациясе Максим Иванчиков белән онлайн-форматта чираттагы дәресләр үткәрү турында Карар кабул итте.

Дәрестә шулай ук «Ак Бүре» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе тренер – укытучысы, ТР WKF Федерациясе Президенты Искәндәр Шаһин катнашты, ул үз тәрбияләнүчеләрен-югары спорт осталыгы этапларында (югары спорт осталыгы), ССМ (спорт осталыгын камилләштерү) һәм тссс (тренировка этабы) этапларында катнашучы 9 спортчы кураторлык итте. Алар арасында-республиканың әйдәп баручы спортчылары, Россия чемпионы Алинә Шишканова һәм Европа беренчелегенең бронза призеры Илья Савин.

«Бүген без бөтен кешегә дә безнең хөкүмәт тәкъдимнәрен үтәргә , өйдә булырга һәм бу вакытны файда белән кулланырга мөмкин булганны күрсәтергә теләдек. Барлык спортчылар да тренировкадан һәм башкарылган эш күләменнән канәгать калдылар. Алга таба да хезмәттәшлекнең бу форматын практикалаштырачакбыз», - дип фикерләре белән уртаклашты күнегүләрдән соң Искәндәр Искәндәр улы.

Ул билгеләп үткәнчә, «Ак Бүре» спорт мәктәбенең яшь спортчылары белән хезмәттәшлек кысаларында ул шулай ук дистанцион күнегүләр үткәрү өчен платформалар куллана һәм үзләренең 30 дан артык тәрбияләнүчесе өчен даими рәвештә дәресләр үткәрә.