Айрат Хаматов призына бокс буенча Турнир Россиянең 36 төбәгеннән спортчыларны җыйды

2020 елның 17 ноябре, сишәмбе

Бүген Бокс һәм өстәл теннисы үзәгендә атказанган спорт мастеры, 2002-2003 елгы яшүсмерләр арасында дөнья чемпионы А.К. Хаматов призларына «А» класслы бокс буенча XVIII Бөтенроссия ярышлары старт алды.

Турнирда катнашучыларны ТР спорт министрының беренче урынбасары Хәлил Шәйхетдинов сәламләде:

«18 нче тапкыр без Россиянең иң яхшы боксчыларын Атказанган спорт мастеры, дөнья чемпионы һәм безнең дустыбыз Айрат Хаматов призларына билгеләргә җыенабыз. Айрат Касыйм улы гомере буе республикада һәм Россия Федерациясендә боксны үстерүгә ярдәм итә. Тренерларга һәм яшь спортчыларга һәрвакыт ярдәм итә! Шунысы куанычлы, турнирның географиясе киңәя бара: без коронавирус белән бәйле рәвештә, катлаулы чор кичерәбез. Мондый традицион турнирны Казанда оештыра алуыбызга бик шатбыз. Катнашучыларга травмаларсыз көрәш алып баруларын һәм үзләренең иң яхшы нәтиҗәләрен күрсәтүләрен телим! Иң көчлеләр җиңсен!» - катнашучыларны Хәлил Шәйхетдинов котлады.

Турнирда Россиянең 36 төбәгеннән 139 спортчы катнаша. Турнир 21 ноябрьгә кадәр бокс һәм өстәл теннисы үзәгендә  узачак.Фәйзи, 2а). Ярышлар тамашачылардан башка уздырыла. Көрәшләрнең турыдан-туры трансляциясе Россия Бокс федерациясе һәм Татарстан Республикасы бокс федерациясе ютуб-каналында бара.

Ярышларны бүләкләү һәм ябу тантанасы 21 ноябрьдә 17: 00 сәгатьтә була.

Ярышлар программасы:

17 ноябрь: 14: 00-Беренчел көрәш.

18 ноябрь: 14: 00-Беренчел көрәш.

19 ноябрь: 14: 00-Беренчел көрәш.

20 ноябрь: 14: 00-ярымфинал ярышлары.

21 ноябрь: 17: 00-финал ярышлары.