Татарстанның 18 спортчысы синхрон йөзү буенча Россия чемпионатында чыгыш ясаячак

2020 елның 20 ноябре, җомга

25 ноябрьдә Казанда Синхрон йөзү буенча Россия чемпионаты старт ала. Ул 27 ноябрьгә кадәр Су спорт төрләре сараенда узачак.

Турнир Россиянең 14 төбәгеннән 350 гә якын спортчы һәм спортчы җыячак. Татарстаннан ярышларда 18 спортчы, «Дельфин» балалар-яшүсмерләр спорт мәктәбе һәм «КазУОР»ДББУ-т.Покровская мәктәбе тәрбияләнүчеләре катнашачак. Дуэтлар программасында безнең титуллы пар Артур Коршунова һәм Елизавета Захарова чыгыш ясаячак. Синхрон йөзү буенча Милли турнир Казан инде традицион рәвештә кабул итә: элегрәк бу ярышлар Татарстан башкаласында 2013, 2014, 2018 һәм 2019 елларда үткәрелгән иде. Ачылу тантанасы 25 ноябрь көнне 18: 00 сәгатьтә була.

Игътибар! Коронавирус инфекциясе таралу куркынычы белән бәйле рәвештә, ярышларга бару бары тик битлектә генә рөхсәт ителә, керү юлында тамашачыларга температураны үлчәтәчәкләр. Оештыручылар тамашачыларга социаль дистанцияне үтәргә куша, моннан тыш, бер урынга дистанция дә трибуналарга утырганда каралган.

Керү билетлары ярышларга көн дәвамында бару хокукын бирә. Аларның бәясе-400 сум. Билетларга ташламалар күп балалы гаиләләр өчен, шулай ук йөзү бассейннарына абонемент хуҗалары өчен каралган (фитнес-үзәкләрдән тыш). 6 яшькә кадәрге балалар һәм халыкның ташламалы төркемнәрендә (1,2,3 төркем инвалидлары, Бөек Ватан сугышы һәм хезмәт ветераннары, тыл хезмәтчәннәре) булу ирекле булачак.

Чемпионатны оештыручылар-Россия Федерациясе Спорт министрлыгы, Татарстан Республикасы спорт министрлыгы, «Спорт һәм социаль проектлар дирекциясе» КБАО, Россия синхрон йөзү федерациясе һәм Татарстан Республикасы Синхрон йөзү федерациясе.