Татарстан Республикасының хатын-кызлар җыелма командасы юнифайд-мини-футбол буенча Бөтенроссия махсус олимпиадасының Бөтенроссия турнирында өченче урынны яулады

2021 елның 13 октябре, чәршәмбе

7-12 октябрьдә Сочида илнең көньягында иң зур булган «Көньяк Спорт» спорт үзәге базасында «безнең белән Уйнагыз» (18 яшькә кадәрге кызлар һәм егетләр) Махсус Олимпиаданың Бөтенроссия турниры финалы узды. Ярышларда 8 ир-ат һәм 4 хатын-кыз командалары катнашты.

Атлетларны ярышларга Россия Махсус Олимпиадасы генераль директорының беренче урынбасары Мария Ракова, Краснодар крае бүлеге рәисе Сергей Паленков һәм башка рәсми затлар көйләде. Турнир хуҗалары, Краснодар крае командалары капитаннары Игорь Худяков һәм Анна Каландия тантаналы рәвештә СО хәрәкәте флагын күтәрделәр һәм футбол матчларына старт бирделәр.

Матчларның үзләрендә көндәшле генә түгел, дустанә атмосфера хөкем сөрде, ул махсус олимпиада хәрәкәтенең төп принципларыннан берсе-спорт рухы һәм спорт белән шөгыльләнүгә мәхәббәт тарату.

Турнир җиңүчеләре булдылар:

Егетләр арасында:

– Владимир өлкәсе командасы;

- Хабаровск крае командасы;

- Свердловск өлкәсе командасы.

Кызлар арасында:

– Свердловск өлкәсе командасы;

– Владимир өлкәсе командасы;

– Татарстан Республикасы командасы.