Балалар өчен нәфис гимнастика буенча мастер-класслар

2021 елның 25 ноябре, пәнҗешәмбе

Россия Федерациясе спорт министрлыгының грант ярдәме белән «спорт проектларын гамәлгә ашыру үзәге» КБАО «Уңышка адымнар» проекты тормышка ашырыла. Бу - нәфис гимнастика буенча 6 яшьтән 18 яшькә кадәрге барлык теләүчеләр өчен бушлай мастер-класслар сериясе оештыру һәм уздыру буенча комплекслы программа.

Чаралар Россия Федерациясенең биш субъектында спортчылар өчен дә, спорт сөючеләр өчен дә профессиональ тренерлардан төркемле күнегүләр форматында үткәрелә. Мастер-класслар вакытында юнәлешләрнең төрлелеге теләсә кайсы (башлангыч, урта, югары) физик әзерлек дәрәҗәсен үз эченә ала.

2021 елда «Уңышка адымнар» проекты Россия Федерациясе спорт министрлыгының грант конкурсында җиңүчеләрнең берсе булды. Физик культура, массакүләм спорт һәм спорт резервы өлкәсендә проектларны гамәлгә ашыручы коммерцияле булмаган оешмаларга грантлар бирү конкурсы «физик культура һәм спортны үстерү» Россия Федерациясе дәүләт программасын үтәү максатларында һәм «спорт – тормыш нормасы» федераль проекты кысаларында «Демография» милли проекты кысаларында Россия Спорт министрлыгы тарафыннан ел саен 2019 елдан бирле үткәрелә. 2021 елда конкурста 29 коммерцияле булмаган оешма җиңүче булды.

«Уңышка адымнар» проекты кысаларында Татарстан Республикасында Белоруссия гимнасткасы, күп тапкырлар дөнья һәм Европа чемпионатлары призеры Мелитина Станюта җитәкчелегендә нәфис гимнастика буенча мастер-класс узды.

Чарада Россия Федерациясенең дүрт субъектыннан (Татарстан һәм Марий Эл республикалары, Ульяновск һәм Самара өлкәләреннән) 100дән артык яшь спортчы катнашты.

Мастер-класска түбәндәге юнәлешләр кертелгән: махсус физик әзерлек, предметларны әзерләү, элементларны эшкәртү. Дүрт сәгать дәвамында гимнастлар һәм тренерлар тәҗрибә уртаклаштылар, яңа олимпия циклына камилләшкән кагыйдәләрнең нечкәлекләрен белделәр.