УНИКС яңа елда беренче матчны отты һәм ВТБ лигасында беренче урынга чыкты

2022 елның 16 гыйнвары, якшәмбе

Беренче чирек ату режимында узды. Ягъни бер команда алга берничә очкога китте, ә икенчесе— 4:0, 4:8, 19:15, 19:20. Өстәвенә, көндәшләр дугалар аркасында һөҗүм итүне өстен күрде. Нәкъ менә өчпочкалы соңгы минутта «Түбән»га лидер булып беренче тәнәфескә китәргә ярдәм итте-25: 26.

Алмашка чыккан УНИКСның баш еракка йөрүче баш уенчысы Айзейя Кэнаан шунда ук дугалары аркасында тотрыклы рәвештә эләгә башлады, ул очрашуның иң нәтиҗәле уенчысы булды. Инициатива хуҗаларда тотрыклы. Лоренцо Браун казанлыларны ике урынлы — 43:33 һәм 2.45 исәбенә беренче яртысы ахырына кадәр күчерде. Зур тәнәфескә команда 43:37 исәбе белән китте. Төп саннар: сайлау — 19-18, тапшыру — 9-9, югалтулар — 7-8. Һәм иң мөһиме, ике команданың да оптималь формасыннан ерак булуы күзгә ташланды.

Өченче период дебюты кунаклар артында калды, Павел Антипов «өчле» дән соң исәп 47:45 булды. Тик Уникс Түбән новгородлыларның ыргылышын юкка чыгара алды. Ерак арага эләккәч, Лоренцо Браун УНИКС кунакларны дистанциягә ун очкога — 62:51гә кайтарды.

Йомгаклау чиреге башында казанлылар инде 14 очкога калышты - Лоренцо Браун кулыннан 73:59. Кэнанның бишенче «өч» се — 76: 63. Беренче этапны Хезоньеның тугызынчы омтылышыннан чыгып чыгарды — 82:67. Казанлылар матчны җиңүгә ышанычлы рәвештә җиткерә — 85:71, турнирда беренче урынга әйләнеп кайта.

Казанлылар активында ике җиңелүдә тугыз җиңү, беренче урын. 23 гыйнварда Польшада УНИКС ВТБ лигасындагы соңгы матчлар да күчерелгән «Яшел Гура» клубы белән очрашырга тиеш. Ә 20 гыйнварда Евролиганың үз кырында УНИКС «Барселона» белән уйнаячак.