Татарстан Республикасы Чирәмдә хоккей буенча җыелма командасының баш тренерының Кырым Республикасы җыелма командасы белән очрашуы

2022 елның 27 августы, шимбә

Бүген Россиянең иң көчле спортчылары арасында Бөтенроссия Спартакиадасы кысаларында Татарстан Республикасының чирәмдәге хоккей буенча җыелма командасы баш тренеры Россиянең атказанган тренеры Араик Маргарян Кырым Республикасының Үләндә хоккей буенча яшь ир-атлар һәм хатын-кызлар командалары белән очрашты.

Араик Арташович спортчының үҗәтлеге һәм үз-үзләрен аямау кебек төп сыйфаты турында сөйләде. Чирәмдәге хоккейның уен теленең үзенчәлекләре турында, илнең иң яхшы командалары уенының заманча комбинатор-һөҗүм стиле турында.

Танылган тренер командалы уенчыдан уен ситуациясен күрә һәм төзи белү, көндәшне контрольдә тоту, үз гамәлләрен команда мәнфәгатьләренә буйсындыру, димәк, спортчы техник һәм тактик алымнарның киң арсеналына ия булырга тиеш, дип ассызыклады. Моның өчен һәр кабул итү күнегү процессы вакытында күп тапкырлар үтәлергә тиеш.

Очрашу ахырында Араик Маргарян спортчыларга техниканы камилләштерергә, уен логикасын аңларга һәм бары тик алга гына барырга теләде.
Ул шулай ук, киләсе Спартакиадада Кырым Республикасының яшь перспективалы командасы белән яңа очрашуга өметләнүен билгеләп үтте.