Алексеевск районында «Б»хатын-кызлар командалары арасында волейбол буенча Татарстан Республикасы беренчелегенә йомгак ясалды

2022 елның 15 ноябре, сишәмбе

Алексеевск муниципаль районының Лидер спорт комплексында «Б» төркеменең (авыл районнары һәм кече шәһәрләре) 2010-11 елгы кызлар командалары арасында волейбол буенча Татарстан Республикасы Беренчелеге уеннары узды. Беренчел этапта 11 команда 3 төркемгә бүленде, алар даирәдә уйнадылар. Аннары буын уеннары үтте.

Киеренке, киеренке көрәштә республика турнирында җиңүчеләр билгеле булды – беренче урынны Теләче районы командасы алды (тренер Шамил Шәяхмәтов һәм Әзһәм Зәкиев). Икенче урында Чистай районының яшь волейболчылары (тренеры Никита Колесников). Өченче урында Чирмешән районы командасы (тренеры Вероника Еельянова).

Уеннарда җиңүчеләр һәм призерлар командаларын ТР Волейбол федерациясе башкарма директоры Мансур Кәримов һәм Алексеевск районы спорт мәктәбе директоры Рөстәм Кәбиров бүләкләде. Уенчыларга грамоталар һәм медальләр тапшырылды.