Алабуга районында мәктәпкәчә яшьтәге балалар ГТО нормативларын тапшыра башладылар

2022 елның 15 ноябре, сишәмбе

Алабуга районында мәктәпкәчә учреждениеләр арасында «Хезмәткә һәм оборонага әзер» (ГТО) Бөтенроссия физкультура-спорт комплексы нормативларын үтәүнең беренче этабы башланды. ГТО нормативларын үтәүдә беренчеләрдән булып «Ләйсән»балалар бакчасында тәрбияләнүчеләр катнашты.

8 ноябрьдән 15 ноябрьгә кадәр 4 әзерлек төркемендә тәрбияләнүчеләр спортта сыгылучылык, көч һәм чыдамлык сынауларын үтәгәннәр. Егетләр барысы да яхшы нәтиҗәләр күрсәттеләр. Икенче этаптан соң аларның кайберләре ГТО комплексының аерымлык билгесен ала алачак.

ГТО нормативларын үтәү өчен тест үзәгенә теләге булган һәркем керә ала. Нормативларны үтәүдә катнашу өчен берничә шартны үтәргә кирәк:

1.       Сайтта теркәлү gto.ru;

2.       Табиб рөхсәтен алу;

3.       ГТО тестлау үзәгенә гариза бирү.

Алабуга районында нормативларны тапшыру турында тулырак мәгълүматны Сез 8 855 573 35 27 телефоны аша белә аласыз.