ТР Спорт министрлыгы хезмәткәрләре дәүләт гражданлык хезмәткәрләрен аттестацияләделәр

2022 елның 2 декабре, җомга

2022 елның 2 декабрендә Татарстан Республикасы спорт Министрлыгында дәүләт граждан хезмәткәрләренең биләгән вазыйфаларына туры килү-килмәвен бәяләү максатларында аттестация уздырылды.

Дәүләт хезмәткәрләрен бәяләүнең мәҗбүри процедураларында аттестация комиссиясе әгъзалары белән индивидуаль әңгәмәдән тыш, Россия Федерациясе Конституциясен һәм Татарстан Республикасы Конституциясен, дәүләт граждан хезмәте турындагы законнарны, коррупциягә каршы тору буенча законнарны, Россия Федерациясе дәүләт телен, мәгълүмати-коммуникацион технологияләр өлкәсендәге күнекмәләрне, шулай ук министрлыкның тармак үзенчәлеген белүгә тестлар узу да керә.