Чаңгы ярышлары буенча Россия Кубогы этабының икенче көне нәтиҗәләре

2020 елның 10 гыйнвары, җомга

«Ялта-Зәй» спорт әзерлеге үзәгендә (Татарстан Республикасы) чаңгы ярышлары буенча Россия Кубогының III этабы ярышлары дәвам итә. Икенче көнне спортчылар 10 һәм 15 чакрымга ирекле стиль белән йөзүдә иң яхшыларын билгеләделәр, ә Татарстан спортчылары республика җыелма командасына 3 медаль китерделәр.

Хатын-кызлар арасында 27.07.7 нәтиҗәсе белән Алия Иксанова (Татарстан Республикасы) җиңде, икенче урында Ольга Царева (Коми Республикасы) +18.3, өченче урында Эльмира Гаянова (Татарстан Республикасы) +19.8 секунд.

Ир-атлар арасында Алексей Червоткин (Мәскәү) беренче булды-35.09.9, икенче урында-Артем Николаев (Татарстан Республикасы) - 14.9 секунд, өченче урында-Илья Порошкина (Коми Республикасы) - 20.3 секунд.