Нурлат районында спорт ветеранына ТАССРның 100 еллыгы хөрмәтенә истәлек билгесе тапшырылды

2020 елның 14 мае, пәнҗешәмбе

Үз вакытында районның футбол командасы составында уйнаган Нурлатның мактаулы гражданины Марат Летфуллин 85 яшьлек юбилеен билгеләп үтте.

Нурлат муниципаль районы башлыгы Алмаз Әхмәтшин юбилее уңаеннан районның спорт ветераны Марат Сәетгәрәй улы Летфуллинда кунакта булды. Район башлыгы Летфуллинга «ТАССР төзелүгә 100 ел» истәлек билгесен тапшырды, спорт үсешенә зур өлеш керткәннәре өчен җылы теләкләрен һәм рәхмәт сүзләрен җиткерде.

Шуның белән бергә, Гаилә көне алдыннан, Летфуллиннар гаиләсе 55 ел бергә гомер итүләрен билгеләп үтте. Марат Сәетгәрәй улы һәм Сәрия Мәсәлим кызы ике кыз тәрбияләп үстергәннәр, оныклары, бер оныкчыклары бар.

Шулай ук Летфуллиннарны яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы Румия Фәтхетдинова һәм район ветераннар советы рәисе Разия Садретдинова котлады.

Марат Летфуллин-районның хезмәт һәм спорт ветераны, 85 яшьлек юбилеен билгеләп үтте. Үз вакытында футбол буенча район командасы составында чыгыш ясавыннан тыш, Марат Сәетгәравич футбол тарихын өйрәнү өчен күп көч куйды. Ул бу спорт төрен районда, Нурлат футболчыларының һәр этабын яхшы белә – аның эш нәтиҗәсе стенд һәм 7 альбом белән булды.

Марат Летфуллин бүгенге көнгә кадәр Кама аръягы һәм Нурлат шәһәре тарихы төбәк музее, җирле массакүләм мәгълүмат чаралары, яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге, район ветераннар Советы белән актив хезмәттәшлек итә. 85 яшендә ул спорт дөньясындагы барлык яңалыклар белән дә кызыксына, район чараларында катнаша, актив тормыш алып бара.

Төрле өлкәләрдә һәм эшчәнлек тармакларында гаилә династияләрен хөрмәтләү ТР Президенты Рөстәм Миңнеханов инициативасы һәм йөкләмәсе буенча үткәрелә.