Казан Кремлендә ядрә белән ату буенча Европа беренчелегендә җиңүчеләрне бүләкләү тантанасы узды

2021 елның 1 июне, сишәмбе

Бүген Казан Кремлендә Татарстан атучылары - динамолыларны – пуля белән ату буенча Европа беренчелегендә җиңүчеләр Айгөл Хәбибуллинаны һәм Евгений Потаповны хөрмәтләделәр. Чемпионнарны Татарстан Республикасының «Динамо» җәмгыяте рәисе, Татарстан Республикасы Президенты Аппараты Җитәкчесе Әсгать Сәфәров котлады.

Исегезгә төшерәбез, 2021 елның маенда Осиек шәһәрендә (Хорватия) яшүсмерләр арасында пуля белән ату буенча Европа беренчелеге узды.

Айгөл Хәбибуллинаны һәм Евгений Потаповны котлап, Әсгать Сәфәров остаз-тренер Екатерина Павловна Лузгановага рәхмәт сүзләрен җиткерде.

Аннары Әсгать Сәфәров Татарстан Республикасының «Динамо» җәмгыяте нең истәлекле медале  белән атучыларны, ТР пуля һәм стендка ату федерациясенең тренеры һәм вице-президенты Николай Николаевич Васюхинны бүләкләде.

Ядрә белән ату буенча РСШОР бүлекчәсе 2014 елда ачылган һәм «Динамо «спорт Үзәге» нең ату комплексы базасында эшли. Бу чорда Россиянең 10 спорт мастеры, 27 спорт мастерлыгына кандидат әзерләнгән. Алар арасында-Бөтенроссия ярышлары, Россия беренчелекләре, укучылар һәм яшьләр Спартакиадасы, Россия Кубогы, Европа беренчелекләре җиңүчеләре һәм призерлары.

2021 елда мәктәпнең 4 укучысы-Евгений Потапов, Айгөл Хәбибуллина, Гадел Заһретдинов, Екатерина Лузганова пуля белән ату буенча Россия Федерациясенең юниорлар җыелма командасы составына кертелде.