Татарстан спортчылары БДБ илләренең I уеннарында 33 медаль яуладылар

2021 елның 14 сентябре, сишәмбе

Казанда БДБ илләре Уеннары тарихында беренче тапкыр ярышлар тәмамланды. Ябылу тантанасы спортчылар яшәгән Универсиада Авылы территориясендә флаглар аллеясында узды.

Татарстаннан уеннарда 7 спорт төрендә 29 спортчы катнашты: бадминтон, билбау көрәше, көрәш, өстәл теннисы, каратэ, пуля белән ату һәм стендка ату.

Ярышлар нәтиҗәләре буенча Татарстан Республикасы спортчылары 33 медаль яулады, шул исәптән:

- алтын-17

- көмеш – 6

бронза-10

БИЛБАУ КӨРӘШЕ

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 4-11. 09. 2021 ел.

1 урын-Шугаева Ольга Игоревна, штп.Аксубай (хатын-кызлар, в. к. 58 кг)

1 урын-Мөбәрәкшина Айгизә Айрат кызы, Яр Чаллы шәһәре (хатын-кызлар, 76 кг. нан югары)

3 урын-Зубрилов Данила Алексеевич, Алексеевск районы (ир-атлар, ирекле стиль, в. к 62 кг)

4 урын-Кулемин Егор Михайлович, Алексеевск районы (ир-атлар, ирекле стиль, в. к. 57 кг)

4 урын-Фәхретдинова Әлфинә Юмадиловна, Лаеш шәһәре (хатын-кызлар, в. к. 66 кг)

Көрәш

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 6.09.2021 ел.

1 урын-Нургалиев Раббани Ришат улы, Актаныш районы, Яңа Әлем авылы (ир-атлар, 65 кг)

1 урын-Тимергалиев Рүзәл Рамил улы, Кукмара районы, Яныпь авылы (ир-атлар, 80 кг)

1 урын-Васильев Вадим Николаевич, Яр Чаллы шәһәре (ир-атлар, 85 кг)

1 урын-Фәхретдинов Илсаф Роберт улы, Яр Чаллы шәһәре (ир-атлар, в. к. 90 кг)

1 урын-Юнысов Булат Ринат улы, Мамадыш районы, Түбән Яке авылы (ир-атлар, в. к. 100 кг)

1 урын-Сәхәбиев Альберт Раил улы, Зәй районы, Түбән Пенәче авылы (ир-атлар, в. к. 120 кг)

3 урын-Ганиев Айнур Рамил улы, Балтач районы, Кили авылы (ир-атлар, 120 килограммнан артык)

АТУ

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 6-9. 09. 2021 ел.

1 урын-Егорова илита Олеговна, Тәтеш шәһәре (хатын-кызлар, трап, 103/125, Ф. 35)

1 урын-Вавилов Дмитрий Александрович, Тәтеш шәһәре (ир-атлар, трап, команда, 453/525, Ф. 6)

1 урын-Беляева Анна, Колесникова Анна (хатын-кызлар, скит, команда, 430/525, Ф. 6)

1 урын-Садыйков Салават Раил улы, Саба районы, штп.Байлар Сабасы (ир-атлар, скит, команда, 466/525, Ф. 6)

2 урын-Вәлиуллова Диана Ринат кызы, Тәтеш шәһәре (хатын-кызлар, трап, 95/125, Ф. 31)

2 урын-Беляева Анна Андреевна, Казан шәһәре, (хатын-кызлар, скит, 102/125, Ф. 41)

2 урын-Егорова илита, Видманова Милена, Вәлиуллова Диана

(хатын-кызлар, трап, команда, 420/525, Ф. 3)

3 урын-Видманова Милена Валерьевна, Тәтеш шәһәре, хатын-кызлар, трап, 99/125, Ф. 21)

3 урын-Вавилов Дмитрий Александрович, Тәтеш шәһәре (ир-атлар, трап, 106/125, Ф. 26)

3 урын-Колесникова Анна Сергеевна, Казан шәһәре (хатын-кызлар, скит, 103/125, Ф. 32)

6 урын-Садыйков Салават Раил улы, штп.Байлар Сабасы (ир-атлар, скит, 111/125, Ф. 13)

1 урын-Беляева Анна Андреевна, Казан шәһәре (катнаш парлар, скит, 131, Ф. 33)

2 урын-Вәлиуллова Диана Ринат кызы, Тәтеш шәһәре (катнаш парлар, трап, 126, Ф. 35)

4 урын-Егорова илита Олеговна, Тәтеш шәһәре (катнаш парлар, трап, 122, Ф. 36)

4 урын-Садыйков Салават Раил улы, штп.Байлар Сабасы , Колесникова Анна Сергеевна, Казан шәһәре (катнаш парлар, скит, 126, Ф. 30)

5 урын-Вавилов Дмитрий Александрович, Тәтеш шәһәре, Видманова Милена Валерьевна, Тәтеш шәһәре (катнаш парлар, трап, 113)

ЯДРӘ БЕЛӘН АТУ

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 6-10. 09. 2021 ел.

1 урын-Потапов Евгений Сергеевич, Казан шәһәре / УОР/ (ир-атлар, МВ-3Х40, 50 м, 452,8)

1 урын - (ир-атлар, ВП-60, 247,7)

3 урын-Хәбибуллина Айгөл Айрат кызы, Казан шәһәре / УОР/ ( хатын-кызлар, ПВ-10м, 227.0)

КАРАТЭ (WKF)

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 10-11. 09. 2021 ел.

3 урын-Фатыхов Ильяс Рамил улы (67 кг. га кадәр), «Ак Бүре» СШ (Казан)

БАДМИНТОН

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 7-11. 09. 2021 ел.

1 урын-Россия җыелма командасы: Хәмидуллин Әмир Рамил улы, Казан шәһәре, Галиәхмәтова Регина Ринат кызы, Казан шәһәре, Монич Павел Павлович, Казан шәһәре (команда);

2 урын – Монич Павел Павлович, Казан шәһәре, Галиәхмәтова Регина Ринат кызы, Казан шәһәре (катнаш парлы разряд);

3 урын-Хәмидуллин Әмир Рамил улы, Казан шәһәре, Монич Павел Павлович, Казан шәһәре (ир-атлар парлы разряды);

3 урын-Хәмидуллин Әмир Рамил улы, Казан шәһәре (ялгыз разряд);

2 урын-Галиахметова Регина Ринат кызы, Казан шәһәре (хатын-кызлар парлы разряды)

ӨСТӘЛ ТЕННИСЫ

"БДБ илләренең I Уеннары» халыкара ярышлары, Казан шәһәре, 7-11. 09. 2021 ел.

1 урын-Россия җыелма командасы: Әхмәтсафин Дамир Флүр улы, Казан шәһәре / ЦСП/ (ир-атлар, команда)

3 урын-Әхмәтсафин Дамир Флюрович, Казан шәһәре / ЦСП/ (ир-атлар, ялгыз разряд)

ЯҢАЛЫКЛАРГА ЯЗЫЛУ
Все материалы сайта доступны по лицензии:
Creative Commons Attribution 4.0 International