Владимир Леонов: «Аксубай районында хезмәт сөючән һәм спорт сөючән кешеләр яши»

2021 елның 16 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген Аксубай районына эш визиты белән Татарстан Республикасы спорт министры Владимир Леонов килде. «Яшьлек» спорт комплексында узган очрашу кысаларында Владимир Александрович спортчыларны, тренерларны һәм физик культура укытучыларын сәламләде. Аннан соң район башлыгы Камил Гилманов министрны физик культура һәм спорт өлкәсендәге эшләр торышы белән таныштырды:

Соңгы елларда районыбызның чәчәк атуы өчен күп нәрсә эшләнә, спорт инфраструктурасы актив үсә. Безнең спортчылар призлы урыннар алалар. Безгә спорт юнәлешендәге югары уку йортларын тәмамлаган мәктәпләребез кире кайта. Бу бик сөендерә, безнең омтылышларыбыз бар.

Владимир Леонов белдергәнчә, Аксубай районы авыл хуҗалыгы үсешен генә түгел, ә районда яшәүче, актив яшәү рәвеше алып баручы һәм спорт белән шөгыльләнүче кешеләр аркасында да иң көчле төбәкләрнең берсе.

Чыннан да, Аксубайда хезмәт сөючән һәм спорт сөючән кешеләр яши. Без республиканың һәр районында спорт инфраструктурасы актив үссен өчен кулдан килгәннең барысын да эшлибез. Хәзерге вакытта Аксубайда йөзү бассейны, спорт комплексы һәм ишегалларында универсаль спорт мәйданчыклары бар инде. Бу «Спорт – тормыш нормасы» федераль проектын гамәлгә ашыру нәтиҗәсендә мөмкин була, – дип ассызыклады министр. - Татарстанның һәр районында спорт белән шөгыльләнү өчен шартлар тудырылган дип әйтә алам».

Очрашу ахырында Иске Ибрай мәктәбе физик культура укытучысы, тренер Рәис Бикушевка озак еллар район башкарма комитеты җитәкчесенең Рәхмәт хаты тапшырылды, шулай ук 50 яшьлек юбилее белән котладылар.