Казанда көч структуралары арасында мини-футбол буенча беренче халыкара ярышлар узды

2021 елның 30 сентябре, пәнҗешәмбе

Татарстан башкаласында көч структуралары арасында Лев Иванович Яшин истәлегенә багышланган мини-футбол буенча халыкара турнир тәмамланды.

Казандагы Уеннарны Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең кадрлар идарәсе башлыгы Александр Матвеенко, Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең Татарстан Республикасы буенча идарәсе башлыгы Эдуард Хиалеев, «Динамо» Бөтенроссия физкультура-спорт җәмгыяте рәисе урынбасары Николай Толстых, Россия Җәзаларны үтәтү федераль хезмәтенең 32 нче «Динамо» РИО Рәисенең беренче урынбасары Юрий Чуприна, Татарстан Республикасының «Динамо» физкультура-спорт җәмгыяте рәисенең беренче урынбасары Салават Гайсин күзәтте. Үз ведомствосы командасына көч биреп торырга республиканың гражданнар оборонасы һәм гадәттән тыш хәлләр министры – Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе башлыгы Рафис Хәбибуллин килде.

Ярышларда Россия ҖҮФХИ территориаль органнарының, «Динамо» җәмгыятенең региональ оешмаларының, Санкт-Петербург һәм Татарстан Республикасы буенча МЧС Баш идарәләренең, Россия ФСОның 16 җыелма командасы, Беларусь Республикасының көч структуралары һәм Беларусь Республикасы Эчке эшләр министрлыгының җәзаларны үтәү департаментының ветераннары катнашты. Турнирда ир-атлар катнашты, алар ике яшь төркемендә ярышты: 35 яшькә кадәр һәм 35 яшькә кадәр һәм аннан да өлкәнрәк.

35 яшькә кадәрге категориядә л.и. Яшин истәлегенә багышланган көч структуралары арасында мини-футбол буенча халыкара турнир уеннарының плей-офф нәтиҗәләре буенча беренче урынны Красноярск крае буенча ГУФСИН командасы, икенче урынны Иркутск өлкәсе буенча ГУФСИН, өченче урынны Россия ФСО яулады.

35 елдан артык яшь төркемендә алтын медальләрне Татарстан Республикасы буенча МЧС Баш идарәсе командасы яулады, көмешне 32 нче «Динамо» (Россия ФСИН) яулады, бронза медальләрне Алтай крае буенча УФСИН командасы алды.

Кунаклар һәм ярышларда катнашучылар Лев Иванович Яшин истәлегенә багышланган мини-футбол буенча беренче халыкара турнирны оештыру һәм уздыруның лаеклы дәрәҗәсен билгеләделәр.