«Ел спортчысы» премиясендә Татарстанның ГТО комплексын үстерү буенча иң яхшы районнарын бүләкләделәр

2022 елның 22 декабре, пәнҗешәмбе

Идел буе спорт университетында  Ел спортчысы 2022 традицион спорт премиясе узды, анда ел саен ТР җыелма командалары, республика спорт федерацияләре һәм спорт оешмалары, шулай ук сезон нәтиҗәләре буенча иң яхшы ММЧ спортчыларын һәм тренерларын хөрмәтлиләр.

Премиянең номинацияләренең берсе-«ГТО» номинацияләренең берсе, анда Бөтенроссия физкультура-спорт комплексын гамәлгә ашыру буенча иң яхшы постановка өчен Татарстан муниципаль районнарын бүләкләделәр.

Премия лауреатлары:

1 урын-Апас муниципаль районы. Район Советы башлыгы һәм рәисе Айрат Җиһаншин;

2 урын-Чирмешән муниципаль районы. Район башкарма комитеты җитәкчесе Рамил Айбатов;

3 урын-Саба муниципаль районы. Район башлыгы һәм район Советы рәисе Рәис Миңнеханов;

3 урын-Ютазы муниципаль районы. Район башлыгы һәм район Советы Рәисе Аяз Шәфигуллин.

Шулай ук номинацияне тапшыру кысаларында Азнакай һәм Казан шәһәрләренә «ГТО алдынгысы» байрагы тапшырылды.