«КЭС-БАСКЕТ» Идел буе федераль округы чемпионаты финалы 2023 елның 15-19 мартында Казанда узачак

2023 елның 16 марты, пәнҗешәмбе

15-18 март көннәрендә «Динамо» СК – сында (Горький урамы, 10 а йорт) кызлар командалары арасында сайлап алу уеннары, ә «ВАТАН» СК-сында (Бондаренко урамы, 2 йорт) егетләр командалары арасында сайлап алу уеннары узачак. Финал матчлары һәм Идел буе федераль округы чемпионаты призерларын һәм җиңүчеләрен бүләкләү тантанасы шул елның 19 мартында Баскет-холлның кече залында Казан шәһәре, Спартаковская урамы, 1 йорт адресы буенча узачак.

Өченче урын өчен матчлар 11: 00 сәгатьтә башланачак. финал матчы кызлар арасында 14:00 сәгатьтә, ә егетләр арасында 16:00 сәгатьтә башланачак. бүләкләү тантанасы 18:00 сәгатьтә узачак.

2022-2023 елгы сезонда «КЭС-БАСКЕТ» ШБЛ чемпионаты үз чикләрен киңәйтә: проектта катнашучыларга Мәскәү өлкәсе һәм Ямал-Ненец автоном округы укучылары кушыла, һәм Чемпионатта катнашучы төбәкләр саны Яңа чикне узган. Проектның уналтынчы сезонында илнең 72 төбәге укучылары ярышларда катнаша. Барлык төбәкләрдә турнир традицион форматта узды чемпион титулы өчен гомуми белем бирү оешмалары командалары көрәште. Әмма төбәк этабында җиңүче командаларның үз муниципаль берәмлекләренең гомуми белем бирү оешмалары укучылары белән көчәйү мөмкинлеге бар иде. Хәзерге вакытта карар кабул ителгән, җыелма командалар формалаштырылган һәм суперфиналга юлларын дәвам итәләр.

«КЭС-БАСКЕТ» ШБЛ чемпионатының төбәк этабы нәтиҗәләре буенча Киров, Түбән Новгород, Ульяновск, Пенза, Ырымбур, Самара һәм Саратов өлкәләреннән, Татарстан, Марий Эл, Мордовия, Башкортостан, Чуваш Республикасы һәм Пермь краеннан 13 команда-җиңүче кызлар һәм егетләр командалары арасында Идел буе федераль округы чемпионаты финалында катнаша һәм бүләкләр өчен генә көрәшми ярышларда, әмма чемпионатның суперфиналына юллама өчен дә. Билгеләнгән квота буенча өч команда кызлар һәм егетләр Суперфиналда катнашачак.

«PLAYMAKERS» очучы баскетболчылар төркеменең ярдәм төркеме һәм эксклюзив шоу чыгышлары, чарада катнашучылар һәм тамашачылар өчен күпсанлы бүләкләр һәм конкурслар традицион рәвештә якты спорт бәйрәме булачак.