«Акватика» РСШОР тәрбияләнүчеләре суга сикерү буенча «булачак Олимпиец» Бөтенроссия турнирында 13 медаль яуладылар

2023 елның 22 марты, чәршәмбе

Яшь чемпионнар лигасы булачак Олимпиец яңа спорт проекты, аның инициаторы 2012 елда Суга сикерү буенча олимпия чемпионы Илья Захаров була. Бөтенроссия турниры өч этаптан тора, аларның һәрберсе Россиянең иң яхшы бассейнында үткәрелә:

1 этап 19-22 февраль, Саратов;

2 этап 23-26 февраль, Саранск;

3 этап 13-16 март, Пенза.

Турнир медальләре 1 һәм 3 метрлы трамплиндан сикерүдә һәм манарадан сикерүдә (5; 7,5 һәм 10 м) уйнатылды. «Булачак Олимпиец» яшь Чемпионнар лигасында «Акватика»Спортның су төрләре буенча республика спорт мәктәбе спортчылары медаль яулады:

Алтын медаль Егор Дмитриев;

Көмөш медальләр Кира Хәйруллина (2), Амалия Багаутдинова (2), Полина Соловьева;

Бронза медальләр Әмир Куҗәхмәдов (3), кир Хәйруллин, Егор Дмитриев (2).

Шунысын да билгеләп үтәргә кирәк, турнирның барлык этаплары Россия Суга сикерү федерациясе президенты Станислав Дружинин һәм суга сикерү буенча Россия җыелма командасының баш тренеры Светлана Моисеева ярдәме белән узды.