Әгерҗе тимерьюлчылары Ижау төбәгенең тимер юл предприятиеләре хезмәткәрләре арасында бадминтон буенча чемпионатта призлы урыннар яуладылар

2023 елның 23 марты, пәнҗешәмбе

11-23 март көннәрендә Казанда СССРның атказанган тренеры Владимир Житлов истәлегенә 2006-2009, 2008-2010 елларда туган егетләр һәм кызлар арасында фехтование буенча «Язгы капель» Бөтенроссия турниры узды.
10 көн дәвамында 1200дән артык катнашучы шпага, кылыч һәм рапира белән көрәштә шәхси һәм команда медальләре уйнатты.

Татарстан Республикасы җыелма командасын турнирда 164 яшь спортчы тәкъдим итте. Алар барысы да лаеклы нәтиҗә күрсәттеләр һәм барлык дисциплиналарда күп санлы бүләкләр яуладылар.

Рапирада ярышларда җиңүчеләр һәм призерлар булдылар:

3 урын – Адель Йосыпов катнаш егетләр командасы составында;

3 урын – Милан Низамиева, 2008-2010 елгы шәхси ярышлар;

3 урын – Татарстан Республикасы командасы (Милана Низамиева, София Усманова, Арина Шубина, Настасья Сафонова).

Шпага һәм кылыч ярышларында призерлар исемлеген сылтама буенча карарга мөмкин.