Бокс буенча халыкара турнир 26 августта Казанда узачак

2023 елның 16 августы, чәршәмбе

26 августта Казандагы «Пирамида» мәдәни-күңел ачу комплексында Халыкара бокс көненә багышланган профессиональ бокс кичәсе узачак.

Төп көрәштә UFCДА чыгыш ясаган легендар Россия көрәшчесе Алексей Олейник профессиональ бокс кагыйдәләре буенча Таһир дзоблаев (Россия) белән очрашачак. Шулай ук турнирда Асламбәк Идигов Мванкемва (Танзания) капчыгы белән очрашачак, Апти Давтаев (Россия) Ажибу Муса (Малави) белән көрәш алып барачак, ә IBA Asia чемпионы Сергей Акопян (Россия) Даниил Серегин (Россия) белән көрәшәчәк.

Шулай ук турнирда Татарстаннан яшь боксерлар чыгыш ясаячак. Оештыручы булып Татарстан Республикасы Хөкүмәте һәм Татарстан Республикасы бокс федерациясе ярдәме белән «М13» промоутер компаниясе тора. Турнир Халыкара бокс көненә багышланган, ул 27 августта билгеләп үтелә.