Рөстәм Миңнеханов: «Стрела»ның Россия Кубогында җиңүе-Татарстан регбисының 55 еллыгына зур бүләк

2023 елның 21 сентябре, пәнҗешәмбе

Бүген Казан Кремлендә 2023 елда регби буенча Россия Кубогын яулаган «Стрела» регби клубын хөрмәтләделәр. Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов спортчыларны һәм тренерларны трофейны яулаулары белән котлады. Тантанада Татарстан Премьер-министры, Россия регби федерациясенең Югары советы әгъзасы Алексей Песошин катнашты.

Россия Кубогы кысаларында сез югары спорт осталыгын, команда рухын һәм җиңүгә ышанычыгызны күрсәттегез. Без сезнең чыгышларыгызны игътибар белән күзәттек һәм уңышларга чын күңелдән шатландык», - диде республика Рәис.

Ул билгеләп үткәнчә, Татарстан регбисының бай тарихы бар - бу спорт төре республикада инде 55 ел үсеш ала. Безнең өчен аеруча кадерле нәрсә-команда составында безнең уенчылар чыгыш ясый, ә тренировкаларны Татарстан регбисы тәрбияләнүчеләре үткәрә. Димәк, нигезебез Яхшы. Россия Кубогында җиңү-55 еллык юбилейга искиткеч бүләк», - дип ассызыклады Рөстәм Миңнеханов.

Бүген республикада регби белән 1900 кеше шөгыльләнә, ә спорт мәктәпләрендә 500дән артык бала һәм яшүсмер тәрбияләнә. Тиешле инфраструктураны үстерүгә зур игътибар бирелә. Казанда «Искандер» Футбол-Регби манежы эшли, ул теләсә кайсы һава торышында күнегүләр ясарга һәм уеннар үткәрергә мөмкинлек бирә.

Россия Кубогын яулау-бөтен коллективның: уенчыларның, тренерлар составының, җитәкчелекнең, административ персоналның, Татарстан регби федерациясенең һәм спонсорларның планлы эш нәтиҗәсе.

Ышанам ки, сезнең регби җиңүегез аркасында Татарстанда алга таба үсешкә яңа импульс алачак һәм халык арасында тагын да популяррак булачак, ә Сез киләчәктә дә безне үзенең югары спорт казанышлары һәм ышанычлы җиңүләре белән сөендерәчәксез", - дип өстәде Рөстәм Миңнеханов һәм Раиса ТРның Рәхмәт хатларын тапшырды.

Казанның «Стрелы» командасының баш тренеры ДжейПи Нил республика җитәкчелегенә Татарстанда регбины үстерүгә күрсәткән ярдәме һәм игътибары өчен рәхмәт белдерде, шулай ук 2023 елгы Россия Кубогында җиңү команданың соңгы трофее булмаячагына өмет белдерде.