SVIYAGA FEST 2024 фестиваленә 1000 кеше теркәлгән

2024 елның 25 июне, сишәмбе

Июльнең беренче ял көннәрен TIMERMAN командасы Зөядә традицион фестиваль белән ача. Элегрәк SVIYAGA FEST SVIYAGA SWIM йөзү форматында узган, ләкин 2021 елда программа киңәйтелгән спорт ориентирлашу, кичүле җирлек буенча йөгерү һәм свимран буенча ярышлар өстәлгән.

Өч ел дәвамында фестиваль 3 көн – җомга, шимбә һәм якшәмбе көннәрендә узды. ISLAND RUN ярышларында катнашучыларның күпсанлы үтенечләре буенча, ярышны шимбәгә күчерергә һәм вакыйга көннәрен 6 һәм 7 июльгә кадәр кыскартырга карар ителде.

Быел фестиваль свимран SVIYAGA FEST буенча ярышлар ачачак. SWIMRUN спорт төре, анда йөзү (200 м) йөгерү белән чиратлаша (800 м), транзит зонасы юк: нәрсә йөзәсең, шул йөгерәсең, кичен SVIYAGA FEST катнашучылары старт ала. ISLAND RUN япма алмаштыру белән йөгерү: асфальт, җир, брусчатка. ISLAND RUN ярышында 3 яшьтән 10 яшькә кадәрге балалар да катнаша. Якшәмбе, 7 июль, тулысынча SVIYAGA FEST йөзү катнашучыларына багышланачак. SWIM. Спортчылар 3.5 км, 1.5 км һәм 750 м дистанцияләрдә старт ала.төп интрига һава торышы. 2022 елда йөзүдә катнашучылар көчле җил һәм югары дулкыннарны хәтерлиләр, алар тиз финиш ясарга мөмкинлек бирмәде.

"Хәзер шундый ук һава торышы кызык булыр иде. Ул вакытта беренче йөзү булды һәм мин акрынрак йөздем, Иван Смирнов, йөзүләрдә катнашучы. Спорт компонентыннан тыш, катнашучыларны өлкәннәр һәм балалар өчен мәдәни программа көтә. Элегрәк Энҗе үтү, африка барабаннарында уйнау буенча мастер-класслар, кавер-төркемнәр концертлары, импровизацияләнгән учак янында гитарада уйнау кичәләре, иртәнге йога уздырылган.

Ярышларның нечкәлекләре белән сайтта һәм Telegram — канал сериясендәге социаль челтәрләрдә һәм ВКонтакте төркемендә танышырга мөмкин.